STRONA GŁÓWNA   |   DODAJ DO ULUBIONYCH   |   MAPA STRONY   |   RSS
Opis barek
 
Zobacz trasy
 
Oferta specjalna
 
2018-12-21
W ten świąteczny czas życzymy Wam......
2018-10-01
Pobierz nasz folder wakacje na barce ...
2016-08-23
Pętla Żuławska z drona...
 
 
Kurs   sprzedaży   NBP
EUR
4,2998
 
barki.pl

Zapraszamy na pokład

• W BAZIE

1. Przybycie do bazy
Przed wyruszeniem w podróż do portu zaokrętowania - niezależnie od tego, czy środkiem transportu będzie samochód, pociąg czy samolot - otrzymasz dokładne instrukcje jak tam dotrzeć. Niektóre z baz są duże, niektóre małe, ale zapewniamy, że wszędzie zostaniesz ciepło przyjęty.

2. Formalności związane z zaokrętowaniem
Pamiętaj, że obsługa bazy jest po to, by ci pomóc. Wszystkie formalności (opłata kaucji, dodatkowe ustalenia np. transport samochodu przy rejsie One-way) zostaną załatwione w ciągu kilkunastu minut. Następnie otrzymasz aktualne informacje dotyczące trasy rejsu. Na miejscu można też kupić szczegółowy przewodnik po trasie.

3. Rowery
Wycieczki na rowerach mogą stanowić doskonałe urozmaicenie Twojego rejsu, w bazie będziesz miał możliwość ich wynajęcia. Na rowery przygotowano specjalne miejsce na barce, dlatego nie musisz się obawiać, że "zagracą" one pokład i utrudnią poruszanie się załogi.

4. Przejęcie barki
Czas wejść na pokład. Zanim wypakujesz bagaże, przyjdzie na pokład osoba z obsługi technicznej. Można ją zapytać o wszystko, co jest związane z barką. Po otrzymaniu niezbędnych wskazówek teoretycznych, dotyczących obsługi barki, warto poprosić by pokazano nam jak w praktyce używać poszczególnych urządzeń.
Pamiętaj, aby przed wypłynięciem sprawdzić, czy spis wyposażenia barki jest zgodny z tym, co się na niej znajduje.

• REJS

Komfort
Wszystko zostało zaplanowane tak, byś spędził wakacje na barce w jak najlepszym samopoczuciu. Pływając jesteś blisko natury, wynajęta przez Ciebie barka jest przestronna, ma prysznic, bieżącą ciepłą i zimna wodę, a ilość i pojemność półek, szafek i szafeczek zadowoli nawet najbardziej wymagających. Każdego dnia można w bardzo prosty sposób uzupełnić zbiorniki wody, czy to zatrzymując się przy śluzie, czy też cumując w jednej miejscowości położonej na trasie rejsu.

Przechodzenie przez śluzy
Jest wiele typów śluz - przeważnie mają one własną obsługe, jednak niektóre z nich trzeba obsługiwać samodzielnie - m.in. wszystkie na rzekach Lot i Charente. Informacje o tym, jak działają znajdziesz w "Podręczniku czarterującego barkę" (Locaboat manual), który otrzymasz podczas zaokrętowania; wszelkich porad praktycznych może udzielić również obsługa bazy. Przejścia przez śluzy zawsze należą do najbardziej ekscytujących momentów rejsu.

Co robić podczas rejsu?
Czy lubisz spędzać czas aktywnie? Jeśli tak, to zacumuj barkę w wybranym miejscu, wybierz się na wycieczkę pieszą lub rowerową, odwiedź miejscową katedrę, zamek lub pałac. Możesz również wykapać się w rzece, a jeśli łowisz ryby - zabierz ze sobą wędki (w bazie dowiesz się, jak uzyskać zezwolenie na wędkowanie i jakie ryby można łowić).

Na pokładzie
Pokład zaprojektowany jest tak, aby wakacje na barce spędzać przyjemnie  (oczywiście pod czujnym okiem kapitana) - czytając książkę, wędkując, grając w gry towarzyskie, opalając się, czy też podziwiając piękno przyrody. Można tu robić prawie wszystko to, co robi się na tradycyjnym pikniku.

Przygody kulinarne/posiłki na pokładzie
Wakacje na barce to czas, kiedy warto skosztować lokalnych dań, czy to odwiedzając w tym celu jedną z restauracji, które znajdują się na trasie, czy przygotowując je samodzielnie. Kuchnia została wyposażona tak, by można było w niej przyrządzić najbardziej wyszukane potrawy. Jest tam wszystko, co przyda się do gotowania i podawania posiłków. Ilość naczyń w zastawie stołowej odpowiada zawsze maksymalnej ilości osób, które mogą przebywać na pokładzie. Pamiętaj też, że zazwyczaj niedaleko leży jakaś miejscowość, gdzie zakupisz warzywa i świeży chleb albo ciepłe bułeczki na śniadanie.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA