STRONA GŁÓWNA   |   DODAJ DO ULUBIONYCH   |   MAPA STRONY   |   RSS
 
Opis barek
 
Oferta specjalna
 
2018-12-21
W ten świąteczny czas życzymy Wam......
2018-10-01
Pobierz nasz folder wakacje na barce ...
2011-08-02
Relacja z rejsu barką Penichette w magazynie TWÓJ STYL ...
 
 
Kurs   sprzedaży   NBP
EUR
4,3850
 
barki.pl
Barki Irlandia

IRLANDIA

Wakacje na barce w Irlandii to zjawiskowa podróż rzekami, kanałami i jeziorami, wśród licznych wysp i rozlewisk. Wśród tej spokojnej i sielskiej scenerii pojawiają się irlandzkie wioski i miasteczka pełne lokalnego folkloru i bardzo gościnnych mieszkańców. Nieliczne śluzy nie opóźniają tempa naszej wędrówki. Ruiny starych zamków, charakterystyczne okrągłe wieże i średniowieczne fortyfikacje przypominają o bogatej historii tych miejsc i toczonych tu, od czasów Wikingów, walkach. Szlak rzeki Shannon w Irlandii to znakomite miejsce dla wędkarzy oraz miłośników przyrody i natury. Leśne krajobrazy kryją tu liczne ostoje ptactwa i dzikiej zwierzyny a wielkie jeziora i liczne rozlewiska bogate są w ryby.

 

Nasza nowa baza Killinure Point, otwarta wiosną 2015, mieści się obok uroczego miasteczka Athlone, nad brzegiem jednego z największych jezior Irlandii Lough Ree. Nazwa Athlone pochodzi od irlandzkiego „Ath Luan”, które oznacza „Bród Luana”. Według miejscowych legend, niejaki Luan miał tu zajazd i pracował jako przewodnik, przeprowadzając wędrowców przez dzikie nurty rzeki Shannon.

 

W samym centrum Athlone, na miejscu drewnianej twierdzy, wznosi się imponujący zamek z XIII wieku. Został on zbudowany dla króla Jana z Anglii przez biskupa irlandzkiego. Pomimo licznych zmian i zniszczeń nadal znajdziemy tu oryginalne, elementy budowli z 1210 roku. Innym interesującym miejscem w Athlone jest Sean’s Bar, wymieniony w Księdze Rekordów Guinnesa jako najstarszy pub w Europie. Pochodzi z 900 roku.

 

Z Athlone bardzo blisko do Clonmacnoise, największego klasztoru w Irlandii, którego początki sięgają VI wieku. Widok ruin zamku, katedry, kościołów, okrągłych wież i wielkich celtyckich krzyży przeniesie nasze myśli ku czasom średniowiecza, gdy klasztor był jednym z najważniejszych ośrodków chrześcijaństwa w północnej Europie.

 

Decydując się na rejs w Irlandii możemy z Athlone popłynąć na południe rzeką Shannon. Warto wtedy zatrzymać się w Shannon Harbour oraz w Banagher, skąd koniecznie należy udać się na zwiedzanie wspaniałego, renesansowego zamku Portumna Castle i jego ogrodów w stylu francuskim, a w szczególności niedawno odrestaurowanego XVII wiecznego ogrodu warzywnego. W wodach jeziora Lough Derg czekają na miłośników wędkowania szczupaki, pstrągi, łososie i leszcze.

 

Stosunkowo niedawno odnowiony szlak wodny Shannon - Erne zachęca do popłynięcia z Athlone na północ. Mierzy 63 km długości i znajduje się na nim 16 śluz. Trasa rejsu będzie biegła wśród malowniczych jezior i kanałów. Po drodze czekają na nas żywe i kolorowe miasta i wsie, takie jak Carrick-on-Shannon, Boyle czy Enniskillen.

 

Kuchnia Irlandii opiera się w dużej mierze na owocach morza i serach. Napoje alkoholowe to oczywiście irlandzka whisky (w Irlandii pita bez lodu!!!) oraz najbardziej rozpowszechnione piwo, czyli Guinness. Puby są w Irlandii miejscami życia towarzyskiego, a picie piwa w tym kraju ma charakter rytuału.

 

Irlandia to kraj gdzie warto spędzić wakacje.

ZOBACZ CENNIK BAREK W IRLANDII

 

 
 
PROPOZYCJE TRAS
  TRASA Dł.(km) ŚLUZY CZAS DNI                        
ATHLONE, Clonmacnois, Shannonbridge, Banagher, Terryglass, ATHLONE 160 4 4h00 7 **** **** ** -
ATHLONE, Lanesborough, Roosky, Carrick-on-Shannon, Boyle, ATHLONE 160 8 4h30 7 **** *** ** -
ATHLONE, Lecarrow, Lanesborough, Roosky, Carrick-on-Shannon, Boyle, ATHLONE 180 8 3h30 10/11 **** *** ** -
ATHLONE, Clonmacnois, Shannonbridge, Ballinasloe, Banagher, Terryglass, ATHLONE 210 4 4h00 10/11 **** **** ** -
ATHLONE, Lanesborough, Roosky, Dromod, Kilglass, Carrick-on-Shannon, Boyle, Leitrim, Drumshanbo, ATHLONE 230 12 4h00 14 **** **** *** -
 
 
walory przyrodnicze walory przyrodnicze Czas liczba godzin dziennie
(nie zawiera czasu potrzebnego na przejście śluz i mostów)
atrakcje turystyczne i zabytki atrakcje turystyczne / zabytki atrakcje turystyczne i zabytki trasa powrotna
kulinaria kulinaria trasa w jedną stronę trasa w jedną stronę (One-Way)
dzieła inżynierii wodnej dzieła inżynierii wodnej trasa okrężna trasa okrężna

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA