BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w Agen

Miejscowość Agen leży na południu Francji, nad rzeką Garonną, w połowie drogi między Bordeaux a Tuluzą. Administracyjnie należy do regionu Nowej Akwitanii i departamentu Lot i Garonna. Biorąc po uwagę wynajem barek, możemy stąd rozpocząć rejs po regionie: Gaskonia i Akwitania.

Baza w Agen widok z kanału

Część baz, z których można wynająć barkę znajduje się, ze względu na specyfikę turystyki rzecznej, w miejscach trudno dostępnych. Na szczęście nie dotyczy to bazy w Agen. Jest ona położona w sercu miasta, zaledwie 750 m od dworca kolejowego.

W Agen możemy wynająć wszystkie barki z rodziny Penichette, łącznie z najnowszą produkcją Penichette 950 Evolution. Nie znajdziemy tu natomiast modeli: Linssen i Europa. Barki cumują na kanale Garonny.

Biuro w porcie w Agen

Jak dojechać do bazy w Agen

? Samochodem

Najprostszym, ale najbardziej męczącym rozwiązaniem, jest podróż samochodem. Trasa zajmuje około 2 dni, a do przejechania jest ponad 2 tys. kilometrów. Takie rozwiązanie chętnie wybierają osoby podróżujące kamperem lub łączące wakacje na barce ze zwiedzaniem Francji.

Port w Agen parki Penichette

✈️ Samolotem

Najwygodniej do Francji polecieć samolotem. Baza w Agen leży 116 km od portu lotniczego Tuluza-Blagnac oraz 145 km od portu lotniczego Bordeaux-Merignac. Do Tuluzy polecimy bezpośrednio liniami Ryanair z Berlina. Te same linie obsługują również kierunek Kraków – Bordeaux. Za bilet w dwie strony z bagażem rejestrowanym do 20 kg zapłacimy od 650 zł.

Szukając połączeń lotniczych z Tuluzą i Bordeaux warto pamiętać, że barki możemy wynająć od piątku, soboty i poniedziałku.

Po wylądowaniu na lotnisku we Francji mamy trzy możliwości kontynuowania podróży: wynajmujemy samochód, zamawiamy transfer taksówką do bazy, kontynuujemy podróż pociągiem.

Barki w porcie w Agen

? Wynajętym samochodem

Na lotnisku jest wiele wypożyczalni samochodów. Cena wynajmu zależy od miesiąca – więcej za samochód zapłacimy np. w sierpniu niż w maju, od wielkości samochodu oraz jak wcześnie go zarezerwujemy. Pamiętajmy również, że wynajmując samochód dojdą nam koszty autostrad, paliwa i parkingu.

W Agen możemy parkować za darmo wzdłuż ulicy, lub trochę dalej na parkingu uniwersyteckim. W bazie możemy zostawić samochód na zamykanym, ale niestrzeżonym parkingu. Cena: 49 Eur. Liczba miejsc parkingowych jest mocno ograniczona i trzeba je rezerwować z wyprzedzeniem.

Barki w porcie w Agen

? Pociągiem

Możemy również kontynuować podróż pociągiem. Jeśli wylądowaliśmy w Tuluzie wybieramy autobus linii Aero, który po 20 min. dowiezie nas na dworzec kolejowy w Tuluzie: Matabiau SNCF (koszt: ok 8 Eur). Stamtąd pociągiem intercity dojedziemy do Agen. Podróż trwa około godziny. Jest kilka połączeń w ciągu dnia. Cena biletu od 10 Eur.

Jeśli wylądowaliśmy w Bordeaux, musimy przedostać się na dworzec Gare de Bordeaux Sain-Jean. W tym celu najlepiej wsiąść w autobus nr 1, który kursuje co 10 min. (cena biletu ok. 2 Eur). Po 40 min. jesteśmy na dworcu, skąd pociągiem TER dojedziemy do Agen. Czas podróży ok. 1h30. Ceny biletów zaczynają się od 10 Eur. Jest kilka połączeń w ciągu dnia.

Penichettes w porcie w Agen

Koszty transferu do bazy w Agen

Dokonując rezerwacji barki można również zarezerwować transfer taksówką do bazy w Agen. Koszt wynosi:

  • z lotnika w Tuluzie do bazy w Agen: 195 Eur (do 4 osób), 310 Eur (do 8 osób),
  • z lotniska w Bordeaux do bazy w Agen: 240 Eur (do 4 osób), 330 Eur (do 8 osób),
  • z dworca w Agen do bazy w Agen: 15 Eur (do 4 osób), 30 Eur (do 8 osób).

Dokąd popłynąć w rejs z Agen

Z bazy w Agen można rozpocząć rejs w kilku kierunkach:

  • rzeką Baise – zobacz naszą propozycję 7-dniowej trasy: Rejs rzeką Baise,
  • w kierunku Tuluzy kanałem Garonny,
  • lub w przeciwnym kierunku, do Mas d’Agenais kanałem Garonny.

Z bazy w Agen możliwy jest rejs one-way po rzece Baise do/z bazy w Valence-sur-Baise.

Adres bazy w Agen

Quai de Dunkerque – FR 47000 Agen
T: +33 (0)5 53 66 00 74
F: +33 (0)5 53 66 74 90
agen@locaboat.com
GPS: N 44° 12’ 32.97’’ – E 00° 37’ 41.65’’

Baza w Agen Locaboat

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS: