BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w Macon

Baza w Macon znajduje się w porcie miejskim położonym w naturalnym basenie portowym, nad rzeką Saoną. Otaczają ją tereny sportowe oraz park.

W bazie w Macon dostępne jest kilkanaście barek z rodziny Penichettes oraz Linsen.

Przekazanie barki możliwe jest w piątek, sobotę i poniedziałek, w godzinach 14:00-18:00. Jeśli zamierzacie przyjechać później, koniecznie uprzedźcie o tym biuro.

W bazie znajdziemy toalety i prysznice. Można tu również wypożyczyć rowery.

Baza w Macon

Macon to sporej wielkości miasto liczące blisko 40 tys. mieszkańców. Znajdziemy tu wiele sklepów, restauracji i piwnic z winami. Polecamy spacer wzdłuż rzeki promenadą Lamartine. To właśnie tu w każdy sobotni poranek odbywa się lokalny targ (w godzinach 8:00-13:00). Pamiętajmy jednak, że baza oddalona jest od centrum miasta ok 3 km. Jeśli chcemy zwiedzać miasto lub robić zakupy warto zacumować do pływającego pomostu znajdującego się w samym centrum miasta.

Jak dojechać do bazy w Macon

🚗 Samochodem

Aby dojechać do bazy w Macon nad rzeką Saone trzeba pokonać dystans ok 1400 km (z Poznania).

Parking w bazie w Macon

W bazie w Macon możemy pozostawić bezpłatnie samochód na publicznym, niestrzeżonym parkingu.

Dla klientów Locaboat istnieje również możliwość pozostawienia samochodu na parkingu zamkniętym, choć niestrzeżonym. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Koniecznie wyślij maila do bazy, jeśli chcesz skorzystać z tej opcji. Cena tygodniowego postoju wynosi 35 Euro.

✈️ Samolotem

Alternatywą dla podróży samochodem jest transport lotniczy. Najbliższe lotnisko znajduje się w Lyonie i oddalone jest od bazy o 100 km. Trochę dalej, 152 km od bazy, leży lotnisko w Genewie.

Z Lyonu do Macon możemy dojechać pociągiem – połączenie bezpośrednie z dworca Lyon-Part-Dieu do Macon TGV Train Stasion zajmuje ok. 1 godziny. Dworzec leży w odległości 4 km od bazy. Warto zamówić taksówkę, która kosztuje 30 Euro (do 8 osób).

Innym rozwiązaniem jest zamówienie transferu:

Transfer z lotniska w Lyonie do bazy w Macon

Pomagamy w zorganizowaniu transferu z lotniska Lyon St. Exupery do bazy w Macon. Koszt takiego transferu do 8 osób wynosi ok. 180 Euro.

Baza w Macon

Trasy rejsów z bazy w Macon

Z bazy w Macon możemy popłynąć w niezapomniany rejs rzeką Saoną. Atrakcją trasy, poza pięknymi widokami, jest niewielka ilość śluz. Wszystkie są automatyczne i obsługiwane przez śluzowych.

Polecamy trasę na północ w kierunku Chalon-sur-Saone, z możliwością odbicia na małą rzekę Seille. W podobną trasę możemy popłynąć decydując się na rejs one-way z Macon do Saint-Leger-sur-Dheune (lub na odwrót).

Adres bazy w Macon

Port de plaisance – Rue Alain Colas FR 71000 Mâcon
T: +33 (0)3 85 98 03 03
macon@locaboat.com
GPS: N 46° 19’ 32.232’’ – E 04° 50’ 53.2062’

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS: