BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Wyszukaj i zarezerwuj barkę

O nas

Skąd ten pomysł?

Pomysł na barki wziął się z tęsknoty za wakacjami, jakie lubimy. Był swoistą ucieczką od tłumu, od hałasu, od monotonii, jaką wprowadzają dni na plaży czy wokół hotelowego basenu. Szukaliśmy wypoczynku, który zaspokoi naszą potrzebę odkrywania i jednocześnie pozwoli delektować się chwilą. Ponieważ jesteśmy zapalonymi żeglarzami, ciągnęło nas na wodę. Tak właśnie zrodził się pomysł na wakacje na barce.

Co wyróżnia wakacje na barce?

W rytmie slow czyli we własnym rytmie

Zmęczeni codzienną gonitwą, atakowani mnogością bodźców, chcemy na barce odpocząć, zwolnić, wyłączyć się. Nie spieszymy się – od nas zależy gdzie popłyniemy i kiedy się zatrzymamy.  Sami wyznaczamy tempo. Spowalniają nas jedynie mosty i śluzy. To dodatkowa atrakcja rejsu. Spontanicznie reagujemy na to, co przynosi dzień. Dzisiaj jest ładna pogoda – dłużej kąpiemy się w rzece i jeziorze. Jeśli na rano zaplanowano w miejscowości, gdzie cumujemy, targ – zostajemy.  
Na barce są paliki cumownicze – zatrzymujemy się i nocujemy tam gdzie chcemy.

Wolno nie znaczy nudno

Na barce nie sposób się nudzić. Krajobrazy się zmieniają – zaczynamy dzień w jednym miejscu, kończymy w innym. Po drodze czekają atrakcje: wizyta na zamku, degustacja lokalnego wina, spotkanie z innymi załogami podczas śluzowania, spacer po zabytkowym mieście, kolacja na barce itd… Każda trasa jest tak zaplanowana, aby pokazać jak najwięcej atrakcji regionu – przyrodniczych, architektonicznych, kulinarnych…   

Blisko natury

Opadające nad ranem mgły, spektakularny zachód słońca, bliskie spotkanie z rzadkimi gatunkami ptaków, zapach świeżo skoszonej trawy, widok winnic ciągnących się po horyzont – to codzienność na barce. Docenią ją z pewnością mieszkańcy miast, ale również fotografowie, wędkarze, miłośnicy przyrody.

Kto tworzy załogę barki.pl?

Barki.pl jest częścią firmy PUNT, która powstała w 1996 r. i zajmuje się organizacją wypoczynku dla żeglarzy: czarterami jachtów na ciepłych wodach, szkoleniami żeglarskimi i rejsami. Nasza załoga to:

Piotr  – szef, trzyma rękę na pulsie firmy, dogląda i wspiera, od niedawna robi zdjęcia i filmy z powietrza, które uatrakcyjniają naszą stronę,

Łukasz – pasjonat, od ponad 15 lat promuje pływanie barkami, o pływaniu barkami w Polsce wie wszystko, tam gdzie nie może dotrzeć barką, kontynuuje zwiedzanie rowerem lub kajakiem

Marcin – wiecznie uśmiechnięty perfekcjonista, uwielbia wakacje na barce szczególnie te na południu Europy, jego zamiłowanie do grafiki i programowania jest nieocenioną pomocą w zarządzaniu stroną i rezerwacjami online.

Paulina – ogarnia chaos biurowy i uczy nas codziennie, jak żyć bardziej eko.

Matylda – ma za sobą kilkanaście rejsów barkami, z których dzieli się wrażeniami. Prowadzi stronę barkową na Facebooku i Instagramie, wysyła newslettery i publikuje na blogu. Stara się, aby jej zdjęcia oddawały ducha wakacji na barce.

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)