BARKI.pl
+48 22 446 83 80 kontakt@barki.pl bez patentu

Wakacje na barce w Europie

Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
Wakacje na barce to coraz bardziej popularna w Polsce forma turystyki. Umożliwia zwiedzanie wyjątkowych zakątków Europy, z dala od wydeptanych tysiącami stóp szlaków i zatłoczonych kurortów. To spokojna wędrówka rzekami, kanałami i jeziorami w zgodzie z naturą. Aby wynająć barkę nie potrzebujesz żadnych uprawnień! Sam decydujesz kogo zabierzesz na pokład i gdzie się zatrzymasz.

Gdzie popłynąć w rejs?

Barki dostępne są w 5 krajach - Francja, Holandia, Niemcy, Włochy i Irlandia. Największy wybór barek jest we Francji gdzie możemy wybierać aż z 8 regionów.

Szlaki wodne prowadzą przez kanały, rzeki i jeziora, przez miasta o bogatej kulturze z wieloma zabytkami, jak również wśród lasów, łąk, zalesionych wzgórz i winnic. Każdy na pewno znajdzie region dopasowany do swoich wymagań.

Zazwyczaj port, w którym rozpoczynamy rejs jest również miejscem, do którego musimy wrócić. W niektórych regionach dostępna jest oferta rejsów one-way, gdzie mamy inny port zaokrętowania, a inny wyokrętowania.

Wybieramy kraj i region - wakacje na barce
Francja - Bretania

Termin i czas trwania rejsu

Nasze bazy otwarte są zazwyczaj od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Wakacje na barce trwają zwykle tydzień lub dwa tygodnie, ale 10/11-dniowy (tzw. "długi tydzień") rejs także jest możliwy. Rejsy 4-dniowe (tzw. "krótki tydzień") są rzadkością.

Tydzień czarteru barki obejmuje 7 noclegów na barce. Zaokrętowanie i wyokrętowanie odbywa się w soboty, poniedziałki i piątki. Odbiór barki następuje najczęściej w godzinach 14:00 - 18:00, jego zwrot pomiędzy 8:00 a 9:00.

wakacje na barce Francja Franche-Comte
Francja region Franche-Compte

Wybór barki

Wszystkie barki – niezależnie od tego, którą wybierzesz – zostały zaprojektowane tak, by zapewnić załodze maksimum wygody.

Każda barka turystyczna posiada salon, wygodne koje, ogrzewanie, po pełnym wrażeń dniu można wziąć ciepły prysznic. Przestrzeń na barce jest z konieczności ograniczona, ale, jako że najważniejszym miejscem na pokładzie jest salon, konstruktorzy zadbali o to, by był on jasny i przestronny. Kabiny sypialne nie są duże, ale oprócz koi znajdują się w nich pojemne szafki, a czasem umywalka. Każdy członek załogi otrzymuje zestaw pościelowy, na który składają się poduszka, kołdra i prześcieradło oraz dwa ręczniki. Kuchnia wyposażona jest we wszystko, co niezbędne do przyrządzania posiłków: lodówkę, zlew, kuchenkę gazową z piekarnikiem, komplet garnków i kompletną zastawę stołową.

Więcej informacji na temat konkretnych modeli barek znajdziesz na stronie Barki w Europie.

wakacje na barce Francja Franche-Comte
Francja region Franche-Compte

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

12345 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 kontakt@barki.pl

ODWIEDŹ NAS: