BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Przejęcie barki

Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
Przed wyruszeniem w podróż do portu zaokrętowania - niezależnie od tego, czy środkiem transportu będzie samochód, pociąg czy samolot - otrzymasz dokładne instrukcje jak tam dotrzeć. Niektóre z baz są duże, niektóre małe, ale zapewniamy, że wszędzie zostaniesz ciepło przyjęty.

Obsługa w bazie jest po to, by pomóc. Wszystkie formalności związane z Twoim rejsem na barce (opłata kaucji, dodatkowe ustalenia np. transport samochodu przy rejsie one-way) zostaną załatwione w ciągu kilkunastu minut. Następnie otrzymasz aktualne informacje dotyczące wybranej przez Ciebie trasy: wskazówki dotyczące obsługi śluz, atrakcje na trasie, polecane restauracje etc. Na miejscu możesz też kupić szczegółowy przewodnik po trasie.

Czas wejść na pokład. Zanim jednak wypakujesz bagaże, spotkasz się z osobą z obsługi technicznej. Wyjaśni Ci ona dokładnie jak działa barka, jak należy obsługiwać wszystkie systemy, w co jest wyposażona. Możesz ją zapytać o wszystko, co jest związane z barką. Po otrzymaniu niezbędnych wskazówek teoretycznych, czas na część praktyczną.

Odbędziesz krótkie szkolenie z manewrowania barką – jest ono wliczone w cenę. Skorzystanie ze szkolenia rekomendujemy wszystkim, nawet osobom z doświadczeniem motorowodnym. Kilka manewrów na wodzie pod okiem doświadczonego skippera pomoże „wyczuć” barkę i prowadzić ją pewnie od początku rejsu.

Pamiętaj, sprawdź przed wypłynięciem, czy spis wyposażenia barki jest zgodny z tym, co się na niej znajduje. Ze spisem wyposażenia barki radzimy się zapoznać jeszcze przed rejsem. Pozwoli to uniknąć zabierania z domu rzeczy, które już się na niej znajdują oraz ułatwi sprawdzenie stanu jej wyposażenia w czasie zaokrętowania.

Zobacz również >>> w co wyposażona jest barka turystyczna.

I to już wszystko. Czas ruszać w drogę!

Przejęcie barki - Włochy

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)