BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Koszty dodatkowe w Europie

Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
Cena wynajmu barki obejmuje: czarter barki z wyposażeniem standardowym, ubezpieczenie barki OC i Casco, gaz (butla), przeszkolenie w zakresie obsługi barki przed zaokrętowaniem oraz serwis techniczny 7 dni w tygodniu.

Podczas przejęcia barki pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 1500 lub 2000 Euro (w zależności od modelu barki). Jeżeli barka wróci do portu na czas, nie zostanie podczas rejsu uszkodzona, a jej wyposażenie zniszczone lub zagubione - kaucja zostaje zwrócona bez potrąceń.

Obowiązkowe koszty dodatkowe

Sprzątanie po rejsie

W zależności od wielkości i typu barki opłata za sprzątanie wynosi 85 - 110 Euro. Obejmuje ona również wymianę pościeli i ręczników.

Pamiętajmy, że uiszczenia opłaty za sprzątanie, nie zwalnia nas z obowiązku pozostawienia po sobie:

  • wymytych i ustawionych naczyń,
  • opróżnionego kosza na śmieci,
  • pustych i czystych szuflad,
  • posłanych łóżek.
Paliwo

Przy pływaniu ok. 5 godzin dziennie opłata za paliwo wyniesie 200 - 300 Eur / tydzień. Kwota zależy od pory roku, typu barki i liczby osób na pokładzie. Koszt paliwa jest określany na podstawie różnicy licznika czasu pracy silnika przed i po rejsie.

Podczas przejęcia barki pobierana jest kaucja za paliwo.

Śluzy i mosty zwodzone

Opłata uzależniona jest od kraju. W Niemczech, podobnie jak we Francji śluzy są bezpłatne. W Holandii za śluzy oraz mosty zwodzone pobierana jest symboliczna opłata 0,5 - 5 Eur. Podobnie w Niemczech za mosty zwodzone/obrotowe. W Irlandii wykupuje się specjalne karty, z których pobierana jest opłata z tytułu korzystania ze szlaków wodnych, śluz i przystani. Zobacz również ABC Śluzowania

Holandia Wesp wakacje na barce
Cumowanie

Podczas rejsu barką można zatrzymać się praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze – w specjalnie przystosowanych do tego przystaniach lub przy dowolnym brzegu (wyjątek stanowią miejsca, przy których stoi znak ZAKAZ CUMOWANIA oraz śluzy i mosty, nie należy także zatrzymywać się w trzcinach).

Cumowanie ułatwiają, będące na wyposażeniu barki, paliki cumownicze i służący do ich wbijania młotek. Na jeziorach Niemiec i Irlandii pomocna okazać się może kotwica.

Niektóre z przystani są bezpłatne, ale za postój w większości – szczególnie w tych z dostępem do wody i prądu – trzeba zapłacić. Są to koszty rzędu 25-50 Eur/noc w zależności od kraju i mariny.

Wakacje na barce Meklemburgia

Opcjonalne koszty dodatkowe

Parking

Jeśli wybierasz się w podróż samochodem, będziesz potrzebować miejsce na parkingu. Większość portów posiada własny parking. Zwykle jest to parking ogrodzony, zamykany na noc. Opłata za parking wynosi na tydzień 35-56 Euro.

Rowery

W większości baz można wynająć rowery dla dorosłych lub dla dzieci. Cena za wynajem roweru wynosi na tydzień 45 EUR/dorosły i 30 EUR/ dziecko. Więcej szczegółowych informacji na stronie: Rowery na barce - brać czy nie?

Rowery na barce
Rejsy one-way

Dopłata do rejsu one-way wynosi 130 Eur. Dodatkowy koszt to transfer załogi lub kierowcy po odbiór samochodu wyliczany na życzenie. Dodatkowe informacje o rejsach one-way na stronie: Rejsy one-way - wady i zalety.

Zwierzę na pokładzie

Zapraszamy na rejs wszystkich właścicieli domowych zwierzaków wraz z pupilami, ale dla pieska lub kotka powinni oni zabrać koc lub koszyk – takiego wyposażenia nie znajdziemy ani na barce, ani w bazie zaokrętowania. Należy dopilnować, aby zwierzęta nie wskakiwały do łóżka i nie leżały w pościeli oraz by ze względów bezpieczeństwa wyjątkowo na nie uważać, szczególnie podczas śluzowania.

Standardowa opłata za zabranie na pokład swojego zwierzaka wynosi 50 Eur. Długość rejsu nie wpływa na tę cenę.

Gaskonia Francja wakacje na barce
Redukcja kaucji

Istnieje możliwość redukcji kaucji do wysokości 500 Eur. Koszt redukcji wynosi 90-150 Euro na tydzień w zależności od modelu barki.

Ubezpieczenie

W cenie czarteru zawarte jest ubezpieczenie OC i CASCO barki. Wyjeżdżając za granicę warto posiadać indywidualne ubezpieczenie KL i NNW.

Pakiet ALL INCLUSIVE

Oferta All Inclusive* zawiera ubezpieczenie kaucji, sprzątanie po rejsie, 1 rower, paliwo (przy cenie paliwa 1,41 - 2,00 EUR). We Włoszech oferta all inclusive nie obejmuje roweru. Przy wynajmie barki na tydzień pakiet all inclusive wynosi:

399 Eur - P 935, P 935 W, P 1107 W, P 1106 FB
499 Eur - P 1020 FB, P 1022 FB, P 1120 R
549 Eur - P 950 E
599 Eur - P 1260 R, P 1165 FB, P 1180 FB, Europa 400, Linssen
649 Eur - P 1400 FB, 1500 FB, P 1500 R, Europa 600, Europa 700

*ceny w sezonie 2023

Scey sur Saone baza Locaboat

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS: