BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Koszty dodatkowe w Europie

Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
Cena wynajmu barki obejmuje: czarter barki z wyposażeniem standardowym, ubezpieczenie barki OC i Casco, gaz (butla), przeszkolenie w zakresie obsługi barki przed zaokrętowaniem oraz serwis techniczny 7 dni w tygodniu.

Podczas przejęcia barki pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 1500 EUR lub 2000 EUR (w zależności od modelu barki). Jeżeli barka wróci do portu na czas, nie zostanie podczas rejsu uszkodzona, a jej wyposażenie zniszczone lub zagubione, kaucja zostanie zwrócona bez potrąceń.

Obowiązkowe koszty dodatkowe

Sprzątanie po rejsie

W zależności od wielkości i typu barki opłata za sprzątanie wynosi 90-140 EUR. Obejmuje ona również wymianę pościeli i ręczników.

Pamiętajmy, że uiszczenie opłaty za sprzątanie nie zwalnia nas z obowiązku pozostawienia po sobie:

  • wymytych i ustawionych naczyń,
  • opróżnionego kosza na śmieci,
  • pustych i czystych szuflad,
  • posłanych łóżek.
Paliwo

Przy pływaniu ok. 5 godzin dziennie opłata za paliwo wyniesie 50-80 EUR / dzień. Kwota zależy od pory roku, typu barki i liczby osób na pokładzie. Koszt paliwa jest określany na podstawie różnicy licznika czasu pracy silnika przed i po rejsie.

Podczas przejęcia barki pobierana jest kaucja za paliwo.

Śluzy i mosty zwodzone

Opłata uzależniona jest od kraju. W Niemczech, podobnie jak we Francji, śluzy są bezpłatne. W Holandii za śluzy oraz mosty zwodzone pobierana jest symboliczna opłata 0,5-5 EUR. Podobnie w Niemczech za mosty zwodzone/obrotowe. W Irlandii wykupuje się specjalne karty, z których pobierana jest opłata z tytułu korzystania ze szlaków wodnych, śluz i przystani. Zobacz również ABC Śluzowania

Holandia Wesp wakacje na barce
Cumowanie

Podczas rejsu barką można zatrzymać się praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze w specjalnie przystosowanych do tego przystaniach lub przy dowolnym brzegu. Wyjątek stanowią miejsca, przy których stoi znak ZAKAZ CUMOWANIA oraz śluzy i mosty. Nie należy także zatrzymywać się w trzcinach.

Cumowanie ułatwiają, będące na wyposażeniu barki, paliki cumownicze i służący do ich wbijania młotek. Na jeziorach Niemiec i Irlandii pomocna okazać się może kotwica.

Niektóre z przystani są bezpłatne, ale za postój w większości, szczególnie w tych z dostępem do wody i prądu, trzeba zapłacić. Jest to koszt rzędu 25-50 EUR/noc w zależności od kraju i mariny.

Wakacje na barce Meklemburgia

Opcjonalne koszty dodatkowe

Parking

Jeśli wybierasz się w podróż samochodem, będziesz potrzebować miejsce na parkingu. Większość portów posiada własny parking. Zwykle jest to parking ogrodzony, zamykany na noc. Opłata za parking wynosi na tydzień 42-84 EUR.

Rowery

W większości baz można wynająć rowery dla dorosłych i dla dzieci. Cena za wynajem roweru wynosi na tydzień 50 EUR/dorosły i 35 EUR/ dziecko. Więcej szczegółowych informacji na stronie: Rowery na barce - brać czy nie?

Rowery na barce
Rejsy one-way

Dopłata do rejsu one-way wynosi 200 EUR. Dodatkowy koszt to transfer załogi lub kierowcy po odbiór samochodu (wyliczany na życzenie). Więcej informacji o rejsach one-way na stronie: Rejsy one-way - wady i zalety.

Zwierzę na pokładzie

Zapraszamy na rejs wszystkich właścicieli domowych zwierzaków wraz ze swoimi pupilami. Dla pieska lub kotka prosimy zabrać koc lub koszyk – takiego wyposażenia nie znajdziemy ani na barce, ani w bazie zaokrętowania. Należy dopilnować, aby zwierzęta nie wskakiwały do łóżka i nie leżały w pościeli oraz wyjątkowo na nie uważać – ze względów bezpieczeństwa – szczególnie podczas śluzowania.

Standardowa opłata za zabranie na pokład swojego zwierzaka wynosi 50 EUR. Długość rejsu nie wpływa na cenę.

Gaskonia Francja wakacje na barce
Redukcja kaucji

Istnieje możliwość redukcji kaucji do wysokości 500 EUR. Koszt redukcji wynosi 110-160 EUR na tydzień w zależności od modelu barki.

Ubezpieczenie

W cenie czarteru zawarte jest ubezpieczenie OC i CASCO barki. Wyjeżdżając za granicę warto posiadać indywidualne ubezpieczenie KL i NNW.

Pakiet ALL INCLUSIVE

Oferta All Inclusive* zawiera ubezpieczenie kaucji, sprzątanie po rejsie, 1 rower, paliwo. We Włoszech oferta All Inclusive nie obejmuje roweru. Przy wynajmie barki na tydzień cena pakietu All Inclusive wynosi:

449 EUR – P.935, P.935W

499 EUR – P.1107W, P.1106FB

549 EUR – P.950E, P1020FB, P.1022FB, P.1120R

599 EUR – P.1260R, P.1165FB, P.1180FB, E300, E400

649 EUR – P.1500R, P.1400FB, P.1500FB, E500, E600, E700, Linssen

*ceny w sezonie 2024

Scey sur Saone baza Locaboat

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)