BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Rowery na barce – brać czy nie?

Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
Wycieczki rowerowe doskonale urozmaicają wakacje na barce. Do miejsc, gdzie dotarcie pieszo byłoby uciążliwe, rowerem dotrzemy kilka razy szybciej. Zdecydowanie polecamy!

Czy na barce jest miejsce na rowery?

Na każdej barce na górnym pokładzie lub na rufie znajduje się miejsce, gdzie można bezpiecznie postawić rowery.

Czy rowery można wypożyczyć na miejscu?

Rowery możemy odpłatnie wypożyczyć w większości baz. Radzimy zabrać minimum dwa rowery na pokład. O ich wypożyczeniu, szczególnie w sezonie, warto pomyśleć wcześniej - jeszcze przed zaokrętowaniem. Najlepiej dokonując rezerwacji przez nasze biuro.

Istnieje możliwość wynajęcia następujących rowerów:

  • rowery dla dorosłych o średnicy koła 24" lub 26 ", trzy lub czterobiegowe z bagażnikiem i błotnikiem. Na rowerach tych można zamontować koszyk na zakupy lub fotelik dla małego dziecka (do 22 kg) - udostępniane bezpłatnie,
  • rowery składane o średnicy koła 16" (dostępne w bazach w Niemczech, Włoszech, Holandii oraz dla barek Linssen i Europa. Dla tych barek i w tych lokalizacjach nie ma możliwości wynajęcia innego typu roweru),
  • rowery dla dzieci w wieku 5-12 lat o średnicy koła 16" lub 18" (wypożyczane wraz z kaskiem).

Jaki jest koszt wynajęcia roweru?

Koszt wynajęcia roweru jest uzależniony od długości trwania rejsu. Dla rejsów tygodniowych koszt wynajęcia roweru dla osoby dorosłej wynosi 50 EUR, a dla dziecka 35 EUR.

Rowery nie są ubezpieczone od kradzieży. Pamiętaj o zachowaniu środków ostrożności - podczas zaokrętowania otrzymasz do nich kłódki i zabezpieczenia.

Czy mogę zabrać swój rower?

Jeżeli uwielbiamy jeździć na rowerze i planujemy dłuższe wycieczki, oraz posiadamy własny rower, którego przewiezienie na barkę nie stanowi problemu, możemy oczywiście zabrać go na rejs.

Warto wspomnieć, że drogom wodnym zazwyczaj towarzyszą drogi gruntowe, które doskonale nadają się do jazdy rowerem. Przejażdżki rowerowe to doskonały sposób na odkrywanie okolic i poznawanie miejscowej przyrody, nie wspominając już o przyjemności robienia zakupów w miasteczkach, które nigdy nie są „zbyt daleko” dla rowerzystów.

Rowery na barce

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)