BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Koszty dodatkowe w Polsce

Cena barki obejmuje: czarter barki z wyposażeniem standardowym, ubezpieczenie barki, przeszkolenie w zakresie obsługi barki i manewrowania przed zaokrętowaniem, serwis techniczny 7 dni w tygodniu.

Kaucja

Kaucja za sprzęt wynosi 500 – 2000 zł (w zależności od modelu barki). Jeżeli barka wróci do portu na czas, bez uszkodzeń i braków w wyposażeniu – kaucja wraca do nas bez potrąceń.

Obowiązkowe koszty dodatkowe

Paliwo

Barki posiadają ekonomiczne silniki benzynowe lub diesla. Koszt paliwa przy tygodniowym rejsie to 250 – 450 zł – w zależności od barki (zakładając ok. 5 godzin pływania dziennie).

Śluzy, pochylnie i mosty zwodzone

W Polsce stawka za przejście przez śluzy jest jednakowa na wszystkich szlakach.
Wynosi obecnie 7,30 zł za śluzowanie w godzinach 7:00 – 19:00. Po godzinie 19:00 trzeba zapłacić 14,70 zł. Śluzowanie odbywa się po przypłynięciu jednostki – nie trzeba czekać na konkretną godzinę śluzowania.

Mosty zwodzone otwierane są tylko o określonych godzinach i są bezpłatne.

Pochylnia Całuny Kanał Elbląski wakacje na barce

Cumowanie

Zatrzymując się w przystosowanych do tego portach musimy się liczyć z opłatą za cumowanie. Wynosi ona od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Dodatkowe koszty podczas postoju w porcie to: prysznice, podłączenie do prądu i tankowanie wody.

Oprócz płatnych przystani możemy zatrzymywać się „na dziko”. Nie zapłacimy za cumowanie przy brzegu, przy pomostach cumowniczych i przy umocnionych nabrzeżach / bulwarach w miejscowościach.

Parking

Każda baza posiada własny parking. Opłata za parking wynosi 70-105 zł/tydzień.

Gaz

Większość barek ma kuchenki z palnikami gazowymi, część z nich także ogrzewanie i lodówkę na gaz. Podczas tygodniowego rejsu nie powinniśmy zużyć więcej niż jedną butlę. Cena ok. 50-60 zł.

Opcjonalne koszty dodatkowe

Sprzątanie po rejsie

Cena czarteru nie obejmuje sprzątania po rejsie. Barkę można posprzątać samodzielnie, ale można też wykupić sprzątanie w cenie 150-200 zł. Usługa sprzątanie po rejsie nie obejmuje zmywania naczyń, sztućców, sprzątania odpadków i opróżniania koszy na śmieci (!)

Zestawy pościelowe

Pościel mamy w cenie na Kanale Augustowskim. Na pozostałych trasach wyposażenie do spania należy zabrać ze sobą lub zamówić zestawy pościelowe – opłata 50-60 zł / os.

Pies na pokładzie

Możliwe jest zabranie na pokład mniejszych, krótkowłosych psów. Koszt 150-300 zł.
Należy dopilnować, żeby zwierzak miał przycięte pazurki i nie wskakiwał na materace. Ze względów bezpieczeństwa szczególnie uważamy na zwierzęta w trakcie śluzowania.

Łowienie ryb

Łowienie ryb w Polsce wiąże się z koniecznością wykupienia zezwolenia. W celu ustalenia kosztu zezwolenia należy skontaktować się z odpowiednim Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego.

Może Cię zainteresować:
Pętla Żuławska
Kanał Elbląski
Kanał Augustowski
Wielka Pętla Wielkopolski

Pochylnia Oleśnica Kanał Elbląski wakacje na barce

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)