BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Z dziećmi na barkę

Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
Wakacje na barce to oryginalny pomysł na rodzinne wakacje. Nie wahaj się zabrać na nie dzieci!

Czy pływanie z dziećmi jest bezpieczne?

Oczywiście! Na początek kilka słów na temat bezpieczeństwa. Barki poruszają się z niewielką prędkością ok. 8-10 km/h - czyli tempo spacerowe. Kształt kadłuba i charakter odwiedzanych tras sprawiają, że barką nie buja i nie występują tu charakterystyczne dla jachtów przechyły. Pokład jest płaski, dookoła niego biegną relingi, czyli specjalne barierki, dlatego pływanie jest tak bezpieczne. Gumowe obijacze chronią burty przed obtarciem. Wszystkie dzieci mają obowiązek noszenia specjalnych kamizelek asekuracyjnych, które dostosowane są do ich wzrostu, a które zamówić należy jeszcze przed zaokrętowaniem.

Dzieci na barce - śluza
W śluzie - Meklemburgia

Czy dzieci nie będą się nudzić?

Wybierając trasę rejsu warto wziąć pod uwagę wiek i temperament naszych dzieci. Jeśli jedziemy na barkę w sierpniu, a nasze dzieci są w wieku przedszkolnym czy wczesnoszkolnym prawdopodobnie będą chciały jak najwięcej czasu spędzać w wodzie. Wtedy dobrym rozwiązaniem będą wakacje np. w Meklemburgi (Niemcy) - słynącej z licznych, czystych jezior. Jeśli nasze dzieci są nastolatkami, zainteresowanymi otaczającym ich światem wizyta w Wenecji czy Amsterdamie może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zaletą barek jest możliwość cumowania praktycznie w każdym miejscu i o każdym czasie. Jeśli zauważymy, że nasza pociecha jest znudzona zbyt długim płynięciem możemy zrobić postój i pospacerować lub zorganizować dłuższą wyprawę.

Wynajmując barkę warto zabrać ze sobą rowery. To dobry pomysł na urozmaicenie rejsu. W naszych bazach można wynająć rowery dla dorosłych i dzieci oraz foteliki rowerowe.

Z naszego doświadczenia wynika, że wakacje na barce są bardzo ekscytujące dla dzieci i dodatkowo scalają rodzinę. Obserwacja przyrody, odkrywanie atrakcji na trasie, jazda na rowerze, pływanie, wędkarstwo, spacery, czytanie, wspólne gotowanie, gry planszowe i rysowanie, posiłki na pokładzie to niektóre z przyjemności, na które brakuje nam często czasu, a w czasie wakacji na barce mamy okazję robić je wspólnie.

wakacje na barce kąpiel w jeziorze dzieci
Radość gdy można popływać

Czy dzieci mogą liczyć na jakieś zniżki?

Jeżeli w załodze znajduje się choć jedno dziecko poniżej 18 lat możesz skorzystać z 10% zniżki rodzinnej. Zniżka dotyczy barek w Europie i obowiązuje na wszystkich trasach.

Wakacje na barce kontakt z naturą

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)