BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Majestatyczny zamek Josselin

Długość trasy: 122 km   |   Czas: 3,5h dziennie   |   Liczba śluz: 32 śluzy

Dzień 1Zaokrętowanie w Saint Martin sur Oust0 km-
Dzień 2Saint Martin – La Gacilly19 km2 śluzy
Dzień 3La Gacilly – Saint Martin19 km2 śluzy
Dzień 4Saint Martin – Malestroit - Montertelot27 km8 śluz
Dzień 5Montertelot – Josselin15 km6 śluz
Dzień 6Josselin – Le Roc-St. André18 km7 śluz
Dzień 7Le Roc-St. André - Saint Martin24 km7 śluz

Dzień 1

Zaokrętowanie w Saint Martin sur Oust: 0 km / -

Twoja przygoda rozpoczyna się nad brzegiem rzeki l’Oust, w spokojnej miejscowości Saint Martin. Kamienne zabudowania z szarymi dachami oraz ukwiecone ulice, to elementy charakterystyczne dla krajobrazu Bretanii.

Wypływając z portu na lewym brzegu dostrzeżemy dostojny Château de la Luardaye.

Dzień 2

Saint Martin – La Gacilly: 19 km / 2 śluzy

Śluza Le Guelin Bretania

Śluza Le Guelin

Rzeka Aff doprowadzi Ciebie do przepięknej miejscowości La Gacilly. Wysadzane kwiatami aleje oraz wspaniały ogród botaniczny z ponad 1000 gatunków kwiatów to nie jedyne atrakcje tego miejsca. Wąskie uliczki La Gacilly to fabryka artystów i rzemieślników wszelkiego rodzaju, od twórców lalek do projektantów biżuterii, garncarzy czy producentów szkła.

W La Gacilly urodził się i wychował Yves Rocher, znany na całym świecie ze swojego kosmetycznego imperium. W 2009 otworzono tu ekologiczny Hotel spa, La Gree des Landes , gdzie można odprężyć się podczas zabiegów z wykorzystaniem naturalnych produktów firmy. Goście mogą również podziwiać wspaniały ogród, będący jednocześnie rezerwatem ptaków i motyli.

Co roku w La Gacilly odbywa się festiwal fotograficzny (czerwiec – wrzesień).

Dla najmłodszych z całą pewnością wielką atrakcją będzie odwiedzenie ZOO La Ferme du Monde, w którym znajduje się około 400 zwierząt. ZOO położone jest ok. 6km na północ od La Gacilly.

Płynąc w rejs z dziećmi można również zaplanować przejażdżkę po okolicy na osiołku.

Bretania wakacje na barce osiołki

Dzień 3

La Gacilly – Saint Martin: 19 km / 2 śluzy

Wracamy ponownie do Saint Martin, aby obrać kierunek na Zamek Josselin.

Bretania Ile aux pies wakacje na barce

Klify wyspy Ile-aux-Pies

W miejscu gdzie rzeka L’Oust łączy się z rzeką Aff znajduje się piękna wyspa Ile aux Pies z wygodnym pomostem. Znajdziesz tu wiele ścieżek spacerowych, a widok stromych klifów wpadających do rzek L’Oust z pewnością Ci się spodoba.

Klify Ile aux Pies to znane miejsce wśród wspinaczy. Interesujacy park linowy – może okazać się dobrą atrakcją nie tylko dla dzieci.

Noc możesz spędzić w naszym porcie Saint Martin.

Śluza Le Guelin

Śluza Le Guelin

Dzień 4

Saint Martin – Malestroit - Montertelot : 27 km / 8 śluz

Część kanału Nantes-Brest na zachód od Saint Martin uważana jest za najpiękniejszą. Będziesz mijał charakterystyczne dla Bretanii wioski z granitu i łupków, liczne pola i łąki, omszałe ścieżki. Pojawią się również domy z muru pruskiego.

Budowa śluz w XVI wieku w Beaumont oraz Rieux otworzyła drogę wodną z Malestroit do Redonu i tym samym zaowocowała wzmożonym handlem. Malestroit przeżyło rozkwit,  który do dzisiaj można podziwiać w pięknych fasadach domu z tamtej epoki.

Po drugiej stronie śluzy w Malestroit możesz zauważyć interesujący drewniany budynek. Mieści się w nim Muzeum wody i wędkarstwa.

W Malestroit w 1940 odbyła parada polskiego wojska przed gen. Sikorskim, zaraz przed wyjazdem do Anglii. Bogate w wydarzenia kulturalne i historyczne miasteczko powstałe w 987 r. podoba się wielu zwiedzającym. Na głównym placu miasta znajduje się kościół, który zdobią wspaniałe freski i piękne witraże.

Targ eko w czwartki rano.

Dzień 5

Montertelot – Josselin: 15 km / 6 śluz

Przed nami szare mury i okrągłe wieże Zamku Josselin. Ten średniowieczny zamek warowny to główna atrakcja na naszej trasie. Budowa twierdzy rozpoczęta została w pierwszej dekadzie XI wieku. Jej fundatorami byli członkowie szlacheckiej bretońskiej rodziny Rohan, w której rękach zamek pozostaje do dziś.

Na przestrzeni wieków warownia była wielokrotnie rozbudowywana i przebudowywana. W XX wieku monumentalny zamek został otoczony pięknymi ogrodami. Ich projektantem był sławny francuski architekt krajobrazu i specjalista od ogrodów – Achille Duchêne (1866-1947).

Zwiedzając Zamek w Josselin warto także zajrzeć do budynku zamkowej stajni, gdzie obecnie ma swoją siedzibę muzeum lalek.

Zamek Josselin

Dzień 6

Josselin – Le Roc-St. André : 18 km / 7 śluz

Za mostem Guillac Bridge możesz wybrać się na przejażdżkę rowerową do miejscowości Ploërmel, która jest jedną z najstarszych w Bretanii i znajduje się zaledwie 6 km od kanału.

Miejscowość Le Roc-St. André to typowa bretońska miejscowość z kościołem wybudowanym na szczycie urwiska. Od strony rzeki możesz dojrzeć grotę oraz posąg świętego Andrzeja na ścianie kościoła.

Na obrzeżach miasta znajdziesz browar Lancelot. Codziennie między godziną 14.00-15.00 oraz 16.00-17.00 Bernard Lancelot tłumaczy gościom jak jest produkowane to galijskie piwo.

Po drugiej stronie kanału mieści się niewielka miejscowość La Chapelle Caro, do której warto zrobić sobie wycieczkę rowerem. Największą atrakcją, jak nazwa miasta wskazuje, jest kaplica oraz Zamek Crevy, w którym znajduje się kolekcja ponad 100 strojów z epoki od 1730 do 1930 r.. Podobno mieszkał w nim Kartezjusz. Znajdziesz go tuż przed Le Roc-St. André.

Z miasteczka Le Roc-Saint-André można również wybrać się na wycieczkę (ok. 5km na zachód) do interesującego Muzeum Poety Złomiarza, które z całą pewnością zachwyci najmłodszych.

Dzień 7

Le Roc-St. André - Saint Martin : 24 km / 7 śluz

Powinieneś zatrzymać się przy St-Laurent, aby odwiedzić groby z okresu neolitu.

Bretania Ile aux pies wakacje na barce

Droga w kierunku Gacilly.

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)