BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Pałac w Rheinsbergu

Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
Rokokowy pałac w Rheinsbergu warto odwiedzić pływając barką po Meklemburgii. Położony nad jeziorem Grienericksee jest dosłownie na wyciągnięcie ręki. Tuż obok znajduje się wygodny port Yachthafen gdzie można spędzić noc.

Pałac Rheinsberg Meklemburgia
Pałac w Rheinsbergu widok od strony parku

Pałac był rezydencją następcy tronu, późniejszego króla Prus, Fryderyka Wielkiego.

Fryderyk Wilhelm I podarował w prezencie ślubnym posiadłość swojemu najstarszemu synowi Fryderykowi Wielkiemu w 1734 r. Pałac został rozbudowany, a pomieszczenia urządzone w stylu wczesnego rokoka. Na szczególną uwagę zasługuje wspaniała sala lustrzana.

Następca tronu założył tutaj dwór muz. Z dala od Berlina poświęcał się swoim filozoficznym, literackim i muzycznym zainteresowaniom. Po objęciu władzy podarował pałac swojemu bratu, Henrykowi. Książę kontynuował rodzinne tradycje organizując koncerty i wydarzenia kulturalne. Z jego inicjatywy obok pałacu zbudowano teatr gdzie wystawiano opery i dramaty. Obecnie mieści się w nim Akademia Muzyczna i Opera Kameralna.

Pałac Rheinsberg Meklemburgia
Pałac w Rheinsberg na wyciągnięcie ręki

W rękach rodziny królewskiej zamek pozostawał aż do zakończenia II Wojny Światowej. Obecnie w pełni odrestaurowanym pałacu znajdziemy muzeum.

Zwiedzając rezydencję w g nie można pominąć spaceru po przepięknych pałacowych ogrodach, które ciągną się aż na drugą stronę jeziora. Są znakomitym przykładem sentymentalnych ogrodów pejzażowych w Niemczech. Nie brakuje tu romantycznych zakątków: zadrzewionych alejek, świątyń i tajemniczych ruin. Przy odrobinie szczęścia może spotkasz maskotkę parku – kota Sheldona 🙂

Pałac Rheinsberg wejście do pałacu od strony miasta
Pałac Rheinsberg Meklemburgia
Plan terenów wokół Pałacu Rheinsberg
Pałac Rheinsberg Meklemburgia
Pałac Rheinsberg

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)