BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

W drodze do Carcassonne

Długość trasy: 112 km   |   Czas: 3,5h dziennie   |   Liczba śluz: 32

Dzień 1Zaokrętowanie w porcie Argens-Minervois- km
Dzień 2Argens - Puicheric16 km5 śluz
Dzień 3Puichéric - Trèbes18 km5 śluz
Dzień 4Trèbes - Carcassonne12 km5 śluz
Dzień 5Carcassonne - Marseillette22 km6 śluz
Dzień 6Marseillette - Homps18 km6 śluz
Dzień 7Homps - Ventenac - Argens24 km5 śluz

Dzień 1

Zaokrętowanie w porcie Argens-Minervois: - km /

Miejscowość Argens-Minervois położona jest pomiędzy Carcassonne a Beziers. To tu mieści się baza firmy Locaboat, a obok niej sklep spożywczy oraz restauracja i bar.

Miasteczko ma średniowieczny klimat, typowy dla tego południowego regionu. Kamienne domy,  z górującym nad nimi zamkiem, otoczone są licznymi polami i winnicami. Pierwsze ślady osadnictwa odkryte na tych terenach pochodzą z IV w. p.n.e.

Dzień 2

Argens - Puicheric: 16 km / 5 śluz

Wioska Puichéric położona jest w sercu rozległych winnic Minervois. Postój w tym miejscu warto połączyć z wizytą w zabytkowym kościele Notre Dame. Przypływając do Puicheric wpływamy do charakterystycznej dla Canal du Midi owalnej śluzy. Jej dodatkową atrakcją jest położona tuż obok galeria rzeźb wykonanych z metalu.

Komu brakuje bardziej ekstremalnych doznań może skorzystać z oferty firmy Eaurizon i wziąć udział w jednodniowym spływie kajakowym górskimi rzekami.

Dzień 3

Puichéric - Trèbes: 18 km / 5 śluz

Trebes to średniowieczne miasteczko, typowe dla południowej Francji. Znajdziemy tu kamienne domy oraz liczne kawiarniane i restauracyjne ogródki wzdłuż kanału.

Jeśli nie zabrałeś na barkę rowerów, w Trebes możesz je wypożyczyć – choćby po to aby udać się do Parc Aquaviva. To park wodny na jeziorze Cavayere z licznymi pompowanymi atrakcjami.: zjeżdżalniami, trampolinami, pontonami. Niektóre z atrakcji tylko dla wyjątkowo odważnych. Dystans: ok. 6 km.

Wizyta w Trebes to również okazja do podziwiania architektury hydrologicznej. Wpływając do miasta musimy pokonać trzystopniową, półkolistą śluzę obok młyna wodnego. A następnie przepłynąć akweduktem nad rzeką l’Orbiel.

W Trebes można wziąć udział w zajęciach gotowania tradycyjnych francuskich potraw pod okiem specjalistów, a następnie spróbować efektów pracy w połączeniu z lokalnymi winami. Jeśli nie mamy czasu na lekcję gotowania możemy zjeść tutaj lunch. „Cooking by the Canal du Midi” znajduje się w Millepetit  (ok. 3,5 km od Trebes) i ma swój pomost do cumowania.

W Trebes polecamy restaurację – Le Moulin de Trebes . Mieści się tuż obok śluzy i posiada przyjemny ogródek. Dania są smaczne i pięknie podane, a obsługa życzliwa i pomocna.

Dzień 4

Trèbes - Carcassonne: 12 km / 5 śluz

Carcassonne Cite Canal du Midi

Carcassonne

 

Carcassonne to niewątpliwie najważniejszą atrakcją turystyczną na naszej trasie. Imponujące mury z licznymi basztami i wieżami z daleka przykuwają wzrok. Carcassonne to największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny, a większość zabytków posiada tutaj status: Monument historique.

Średniowieczne Carcassonne otacza podwójny pas wałów obronnych i dwa pierścienie murów z bramami i barbakanami, które są zwieńczone 53 wieżami.  Najbardziej imponujące budowle warte zwiedzenia to: czworoboczny zamek warowny z XII wieku oraz romańsko-gotycka bazylika Saint-Nazaire.

Od 1997 roku Carcassonne wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Aby dowiedzieć się więcej czytaj: Carcassonne perła Canal du Midi

Dzień 5

Carcassonne - Marseillette: 22 km / 6 śluz

Rozpoczynamy drogę powrotną. Możesz ponownie zatrzymać się w Trebes. Ciche miejsce na nocleg znajdziesz w Marseillette.

Dzień 6

Marseillette - Homps : 18 km / 6 śluz

Mijając kolejne śluzy i kontemplując śródziemnomorski krajobraz odwiedzamy dwie typowe dla francuskiego południa wioski: Puichéric i La Redorte. Zwróć uwagę na ciekawy przykład konstrukcji przeciwpowodziowej zbudowanej przez Vaubana w XVII wieku – Akweduktu de l’Argent.

Na noc rekomendujemy zatrzymanie się w Homps.

Dzień 7

Homps - Ventenac - Argens: 24 km / 5 śluz

W drodze do Ventenac-en-Minervois miniesz dwie typowe śródziemnomorskie wioski: Paraza i
Roubia. Skorzystaj z okazji aby zrobić zakupy regionalnych win.
Powrót do portu Argens-Minervois.

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)