BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Ekologia na szlaku

Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
O ekologii myślimy robiąc codzienne zakupy, segregując śmieci, czy budując dom. Coraz częściej zaczynamy też zwracać uwagę na ochronę środowiska planując i organizując wakacje.

Firma Locaboat Holidays od wielu lat wprowadza na swoich barkach rozwiązania służące ochronie środowiska.

Ekologia na szlaku wakacje na barce
Z wizytą... na Canal du Midi

Należące do floty barki Penichette zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie wyciszyć zarówno odgłos pracy silnika jak i dźwięki dochodzące z wnętrza barki na postoju. Ma to szczególne znaczenie podczas cumowania „na dziko”. Dodatkowo, kadłub płynącej Penichette wytwarza niewielką falę, co w dużej mierze ogranicza niszczenie brzegów i porastającej je roślinności. To nie wszystko – projektując kształt Penichette wzięto pod uwagę także zminimalizowanie ilości wody potrzebnej do jej umycia (!)

Ponad 3/4 barek z naszej Europejskiej oferty wyposażone jest w zbiorniki na ścieki (nieczystości). Zbiorniki są opróżniane za pomocą specjalnych pomp, dostępnych w bazach. Dodatkowo od kilku lat prowadzone są próby z systemem pozwalającym na oczyszczanie nieczystości na barce w trakcie rejsu. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu ścieki będą poddawane zaawansowanej obróbce, co umożliwi ich wypompowywanie bezpośrednio do wody. Pomysł ten zdobył uznanie ekspertów zdobywając nawet nagrodę Innowacji podczas francuskich targów Salon du Nautisme.

Twórca Penichette - Constant Pafsides zaprojektował i wybudował niedawno prototyp Penichette 1020 FB DE (skrót od Diesel/Electric). Nowa barka wyposażona jest w generator produkujący prąd zarówno dla elektrycznego silnika, jak również dla całej instalacji elektrycznej na barce. To nowatorskie rozwiązanie pozwala na uniknięcie hałasu dobiegającego z silnika, znaczne ograniczenie zużycia ropy oraz usunięcie wibracji nieuniknionych przy konwencjonalnym silniku diesla. Cisza, wygoda i bezpieczeństwo, to główne korzyści płynące z tej nowej technologii.

Wakacje na barce region Camargue
Wśród łąk Camargue

Wakacje na barce, to znakomity pomysł dla wszystkich, którzy kochają kontakt z naturą, a jednocześnie mają na uwadze ochronę naszej planety. Przygoda na rzekach, kanałach i śluzach, a przy okazji spotkanie i kontakt z przyrodą na pewno dostarczą wszystkim niezapomnianych wrażeń. Naszych klientów zachęcamy do ochrony środowiska. Z tą myślą przygotowaliśmy dla nich kilka prostych zasad, o których warto pamiętać podczas rejsu:

  1. Płynąc barką zawsze przestrzegaj wszystkich ograniczeń prędkości.
  2. Staraj się pływać na zredukowanych obrotach silnika, aby nie niszczyć roślinności wzdłuż brzegów rzek i kanałów.
  3. Nie wyrzucaj niczego do wody!
  4. Korzystaj na barce jedynie z detergentów biodegradowalnych.
  5. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe korzystaj z pojemników do recyklingu śmieci.
  6. Podczas postoju w porcie podłącz barkę do instalacji 230V.

W bazach czarterowych firmy Locaboat we Francji, Holandii oraz Irlandii można zakupić biodegradowalne środki czystości w przystępnych cenach.

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)