BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w Briare

Briare to bardzo ładna miejscowość zlokalizowana nad Loarą, niespełna 150 km od portu lotniczego Paris Orly. Baza Locaboat, w której można wynająć barkę, jest malowniczo położona w centrum niewielkiego zbiornika wodnego, otoczonego drzewami.

Port w Briare z gęśmi

W bazie znajdziemy dwa budynki. Pierwszy, wzdłuż którego ciągnie się publiczny parking, stoi przy ulicy, naprzeciwko portu. Tu znajdziemy toalety i prysznice. Drugi budynek postawiono na wodzie tuż obok barek. To niewielkie biuro, w którym dopełnia się formalności przed rejsem.

biuro Locaboat w porcie w Briare

Na pomostach jest dostęp do prądu i wody. W bazie można również wypożyczyć rowery.

rowery do wynajęcia w porcie w Briare

Podobnie jak większość baz we Francji, biuro czynne jest w piątki, soboty i poniedziałki, czyli w te dni kiedy można rozpocząć/zakończyć rejs. Pamiętajmy, że w czasie przerwy na lunch – między godziną 12.00 a 13.30, biuro jest nieczynne.

biuro Locaboat Briare

Nieformalnymi rezydentami portu są gęsi, które z pewnością zachwycą dzieci.

Gęsi w porcie w Briare

W bazie w Briare dostępne są wszystkie rodzaje naszych barek: Penichettes, Europa, Linsen.

Briare uważane jest za miasto na wodzie. Znajdziemy tu dużą liczbę kanałów, siedem śluz, czternaście mostów i dwa porty. Na szczególną uwagę zasługuje piękny most kanałowy o długości 662 metrów poprowadzony nad Loarą. Zbudowany przez Gustave’a Eiffla stanowi przykład wspaniałych rozwiązań hydrotechnicznych.

Targ w Briare tradycyjnie odbywa się w piątki rano.

Jak dojechać do bazy w Briare

? Samochodem

Aby dojechać do miejscowości Briare z Polski trzeba pokonać dystans ponad 1400 km. Najszybsza droga prowadzi przez Frankfurt nad Menem.

Parking w bazie w Briare

W bazie w Briare możemy pozostawić bezpłatnie samochód na publicznym, niestrzeżonym parkingu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego konieczna jest rezerwacja. Miejsca przydzielane są w kolejności spływania rezerwacji.

Istnieje również możliwość pozostawienia samochodu na parkingu zamkniętym, ale niestrzeżonym. Cena za tygodniowy postój wynosi 35 Euro.

Barki w porcie w Briare
pomost pusty port w briare

✈️ Samolotem do Paryża

Jeśli chcemy do Francji przedostać się w szybszy sposób niż podróż samochodem, najlepiej wybrać połączenia lotnicze do Paryża. Bezpośrednie loty oferują linie lotnicze: LOT, AIR FRANCE, WIZZ AIR i RYANAIR.

Najkorzystniej jest lądować w Paryżu na lotnisku Orly, położonym 150 km do bazy w Briare.

Z Paryża do Briare wygodnie dojedziemy pociągiem z dworca Paris Bercy. Bezpośrednia podróż potrwa około półtorej godziny. Dworzec w Briare znajduje się 500 m od bazy Locaboat. Pokonanie tej trasy taksówką kosztuje ok. 7 Eur.

barka Penichette port Briare

Transfer z lotniska w Paryżu do bazy w Briare.

Istnieje możliwość zorganizowania transferu bezpośrednio z lotniska w Paryżu do bazy w Briare. Koszt transferu z lotniska Paris Charles de Gaulle wynosi 380 Eur do 4 osób oraz 420 Eur do 8 osób.

Natomiast za transfer z lotniska Paris Orly zapłacimy 280 Eur do 4 osób oraz 320 Eur do 8 osób. Zainteresowanych transferem prosimy o kontakt.

Port Briare baza barka

Trasy rejsów z bazy w Briare

Jeśli planujesz tygodniowy rejs z bazy w Briare możesz popłynąć na północ w kierunku Rogny. Znajdziesz tam imponującą, siedmiostopniową śluzę (już nieużywaną, ale wartą odwiedzenia). Szlak prowadzi kanałem du Loing przez zalesiony region Puissay, usiany jeziorami. Kolejną atrakcją jest miejscowość Montargis położona tuż nad kanałem, z ciekawymi domami z muru pruskiego. Zamek Landon oraz miejscowość Nemours to kolejne „perełki” na szlaku.

Płynąc z kolei na południe będziesz miał okazję przepłynąć słynnym mostem kanałowym nad Loarą. A następnie udać się kanałem Lateral w kierunku Sancerre, słynącego ze wspaniałych win i pysznych kozich serów oraz Apremont-sur-Allier znanego z pięknych ogrodów.

Decydując się na rejs one-way można popłynąć kanałem Lateral z bazy w Briare do bazy w Dompierre-sur-Besbre (lub na odwrót).

Port w Briare

Adres bazy w Briare

Gare d’eau des Près Gris – FR 45250 Briare
T: +33 (0)2 38 29 13 14
F: +33 (0)2 38 31 21 01
briare@locaboat.com
GPS: N 47° 38’ 29.2’’ – E 2° 43’ 56.5’’

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)