BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w Lattes

Baza w Lattes jest bardzo ładnie położona w nowoczesnym i znakomicie wyposażonym porcie Ariane. Znajdziemy tu liczne bary i restauracje oraz piekarnię. Duży market Carrefour, gdzie można zrobić zakupy na rejs, położony jest ok. 700 m od portu.

W bazie w Lattes możemy wybierać z szerokiej oferty barek Penichettes oraz Europa.

Lattes leży w krainie nazywanej Petite Camargue. To nizinny obszar pokryty w dużej mierze bagnami, mokradłami i rozlewiskami. Stanowi dom dla około 400 gatunków rzadkich w Europie ptaków, w tym jest największą na kontynencie kolonią lęgową flaminga. To również obszar występowania półdzikich, białych koni z Camargue.

Niewielki dystans ok. 6 km dzieli Lattes od leżącego nad morzem Palavas-Les-Flots. Jeśli chcemy popływać w morzu lub pospacerować po plaży warto się tam wybrać.

Jak dojechać do bazy w Lattes

? Samochodem

Lattes leży na południu Francji, niespełna 10 km od Montpellier. Najkrótsza trasa z Poznania do Lattes liczy ok. 1800 tyś km i zajmuje średnio, bez postojów 18 godzin.

Parking w bazie w Lattes

W bazie w Lattes możemy pozostawić bezpłatnie samochód na niestrzeżonym, publicznym parkingu. Zamykany, ale niestrzeżony parking kosztuje: 35 Eur na tydzień.

✈️ Samolotem do Montpellier-Méditérannée

Leżące najbliżej bazy w Lattes lotnisko znajduje się w Montpellier. Dzieli je dystans 10 km.

Z Polski do Montpellier nie ma lotów bezpośrednich. Konieczna jest przesiadka, najlepiej w Paryżu. Loty do Montpellier odbywają się kilka razy dziennie, niektóre z lotniska Charles de Gaulle, inne z lotniska Paris-Orly.

Zmiana lotniska w Paryżu

Jeżeli do Paryża przylecimy z Polski liniami rejsowymi, najprawdopodobniej wylądujemy na lotnisko Paris Charles de Gaulle, które oddalone jest 45 km od Paris-Orly. Aby przedostać się z jednego lotniska na drugie najlepiej skorzystać z autobusu – direct bus linia 3, który zatrzymuje się przy terminalach 1 oraz od 2A do 2F. Podróż trwa około 70 – 80 minut. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 21 Eur oraz 13 Eur za dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Ta sama podróż taksówką kosztuje około 80 Eur.

Transfer z lotniska w Montpllier do bazy w Lattes

Pomagamy w organizacji transferu z lotniska w Montpellier do bazy w Lattes. Cena za transfer do 4 osób wynosi 22 Eur, do 8 osób – 40 Eur.

✈️ Samolotem do Marsylii

Innym rozwiązaniem jest lot do Marsylii. Pomysł wart rozważenia, gdyż z Krakowa do Marsylii, w każdy piątek i poniedziałek (sezon 2020), lata nisko-kosztowa linia Ryanair.

Po wylądowaniu na lotnisku w Marsylii możemy:

  • wynająć samochód – droga do Lattes nie powinna zająć nam więcej niż 2h (do przejechania jest ok. 160 km), lub
  • pojechać pociągiem z Marseille St Charles do Montpellier Saint-Roch. Podróż w zależności od połączenia trwa 1h30 – 2h, a pociągi odchodzą średnio co 3 godziny. Z lotniska w Marsylii na dworzec kolejowy w Marsylii dojedziemy bezpośrednio busem L91 (bilet kosztuje 10 Eur, podróż trwa ok. 30-40 min).

Transfer z dworca Montpellier Saint-Roch do bazy w Lattes

Cena transferu z dworca Montpellier Saint-Roch do bazy w Lattes wynosi do 4 osób wynosi 22 Eur, do 8 osób – 40 Eur. Transfer można zamówić u nas.

Trasy rejsów z Lattes

Rozpoczynając rejs z Lattes mamy okazję poznać dziki i piękny krajobraz regionu Petite Camargue. Jeśli mamy do swojej dyspozycji tylko tydzień rekomendujemy podróż w kierunku Canal du Midi, aż do miejscowości Beziers oraz wizytę w Aigues-Mortes. Szczegółowy opis takiej trasy znajdziemy w artykule: Relacja z rejsu barką po Canal du Midi.

Lattes to dobra baza aby rozpocząć (zakończyć) rejs one-way do Argens-Minervois, Bram, a przy rejsach dwu tygodniowych nawet do Negra. W ten sposób odkryjemy nie tylko piękno Petite Camargue, ale również fascynujący Canal du Midi.

Adres bazy w Lattes

Port Ariane – Rue de la Capitainerie
FR 34970 Lattes
T : +33 (0)4 67 20 24 12
F : +33 (0)4 67 20 99 97
lattes@locaboat.com
GPS: N 43° 34’ 16.07’’ – E 03° 53’ 55.08’

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)