BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w Joigny

Jedna z naszych największych baz w Burgundii, malowniczo położona nad rzeką Yonne, leży w miejscowości Joigny. Rejsy barkami z bazy w Joigny prowadzą wśród licznych winnic, słynących z takich apelacji jak Chablis, Irancy czy Tonnerre.

joigny widok z portu na miasto

Joigny to historyczne miasto z bogatą tradycją. Warto zarezerwować sobie trochę czasu na jego odkrycie przed lub po rejsie. Nasza baza mieści się na zachodnim brzegu rzeki. Aby zwiedzić Stare Miasto trzeba przejść mostem na drugi brzeg. Więcej informacji w artykule: Co warto zobaczyć w Joigny.

Biuro w bazie  w Joigny

Jeśli potrzebujemy zrobić zakupy przed rejsem, to duże centrum handlowe znajduje się około 1 km na zachód od bazy. Polecamy również udać się na targ miejski (częściowo zadaszony), leżący około 650 m od portu. Znajdziemy go po drugiej stronie rzeki, zaraz za mostem. Czynny w soboty i środy przed południem. Oferuje szeroki wybór lokalnych produktów, świeże owoce i warzywa, ale również mięso, ryby i wyroby cukiernicze.

Tuż koło portu znajduje się elegancka restauracja hotelowa Le Rive Gauche, uważana za jedną z najlepszych w Joigny. Serwuje znakomitą francuską kuchnię, dlatego kolacja tutaj na zakończenie rejsu jest bardzo dobrym pomysłem. Za trzydaniowe menu zapłacimy od 33 Eur.

W bazie w Joigny dostępne są wszystkie rodzaje naszych barek: Penichettes, Europa oraz Linsen.

wejście do biura Joigny

Jak dojechać do bazy w Joigny

? Samochodem

Miejscowość Joigny oddalona jest od Poznania około 1400 km. Decydując się na podróż samochodem musimy założyć ok. 14 godzin drogi bez postojów. Najszybsza trasa biegnie przez Frankfurt nad Menem.

Parking w bazie w Joigny

W bazie w Joigny możemy pozostawić samochód bezpłatnie na niestrzeżonym parkingu publicznym. Jeśli wybierzemy parking ogrodzony, ale niestrzeżony, musimy liczyć się z wydatkiem 35 Eur za tydzień.

w biurze Locaboat Joigny

✈️ Samolotem do Paryża

Paryż jest dużym portem lotniczym. Bezpośrednie połączenia z Polski do Paryża oferuje LOT. Samoloty lądują na lotnisku Paris Charles de Gaulle. W sezonie bezpośrednie połączenia udostępniają również linie lotnicze WIZZAIR. Samoloty lądują na lotnisku Paris Orly.

Do Joigny można dojechać pociągiem z Paryża (podróż trwa około 1h) lub skorzystać z naszych transferów bezpośrednio do bazy.

Transfer z lotniska w Paryżu do bazy w Joigny

Lotnisko Paris Charles de Gaulle oddalone jest od bazy z Joigny o 177 km. Na zapytanie organizujemy transfer z lotniska do bazy. Koszt takiego transferu wynosi 260 Eur do 6 osób.

Lotnisko Paris Orly leży trochę bliżej – 138 km od bazy w Joigny. Transfer z tego lotniska kosztuje 200 Eur do 6 osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym biurem.

joigny pomost barki port

Trasy rejsów z bazy w Joigny

Miłośnicy zamków i wina z pewnością nie będą rozczarowani. Joigny leży na skrzyżowaniu dwóch szlaków wodnych: kanału burgundzkiego oraz rzeki Yonne. Możesz zatem popłynąć w dwóch kierunkach. Pierwsza trasa biegnie kanałem burgundzkim, wśród licznych winnic w kierunku Saint Florentin, a następnie do Tanlay oraz Ancy-le-Franc. Jej szczegółowy opis znajdziemy tutaj: Zamki kanału burgundzkiego.

Druga trasa prowadzi rzeką Yonne do Auxerre, a następnie kanałem nivernais do Vermenton i Chatel-Censoir. Na rzece Yonne i kanale nivernais możliwe są rejsy one-way z Joigny do Corbigny.

Baza Locaboat w Joigny

Adres bazy w Joigny

Quai Du Port Au Bois – FR 89300 Joigny
T: +33 (0)3 86 62 06 14
F: +33 (0)3 86 62 69 74
M: +33 (0)6 75 65 46 03 (pomoc techniczna)
joigny@locaboat.com
GPS: N 47° 58’ 52.27’’ – E 03° 23’ 26.60’’

noc baza w Joigny Linsen barka

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)