BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w Bram

Nasza baza w Bram została otwarta latem 2019 roku. Leży, podobnie jak Argens-Minervois oraz Negra bezpośrednio na Canal du Midi. Znajdziemy ją między Carcassonne i Castelnaudary, w niewielkiej odległości od śluzy Bram.

Tuż obok bazy, przy kanale, leży polecana restauracja L’Ile aux Oiseaux. Doskonałe miejsce na rozpoczęcie lub/i zakończenie rejsu.

Baza w Bram na Canal du Midi

Miejscowość Bram oddalona jest od kanału ok. 2 km. W miasteczku znajdziemy piekarnie, sklepy, kawiarnie. Pamiętajmy jedynie, że w niedziele sklepy we Francji są zamknięte. Ale za to w niedzielę między 7h00:13h00 możemy wybrać się do Bram na lokalny targ. Znajdziemy tu szeroki wybór owoców, warzyw, regionalnych serów, ale również mięso i ryby.

Historia Bram sięga czasów rzymskich, gdy miasto, będące wówczas wioską nosiło nazwę Eburomagus. Wiele pamiątek z tamtych czasów znajdziemy w Muzeum Archeologicznym – położonym 1,7 km od naszej bazy.

Zwiedzając Bram z pewnością zwrócimy uwagę na charakterystyczny, spiralny układ ulic z centralnie położonym kościołem. To pozostałość średniowiecznego układu miasta, który najlepiej prezentuje się z lotu ptaka.

Rozpoczynając rejs z Bram możemy wybierać wśród licznych barek Penichettes oraz barek Europa.

Jak dojechać do bazy w Bram

? Samochodem

Z Poznania do Bram trasa liczy ok. 2 tyś km i zajmuje średnio, bez postojów 18-19 godzin.

Parking w bazie w Bram

W bazie w Bram możemy zostawić samochód na bezpłatnym parkingu. Parking jest publiczny i nie jest strzeżony.

✈️ Samolotem do Carcassonne lub Tuluzy

Aby dostać się do bazy w Bram, najwygodniej wybrać transport lotniczy na południe Francji. Najbliższe lotnisko znajduje się w Carcassonne (Carcassonne-Salvaza) – położone 18 km od bazy lub lotnisko w Tuluzie (Tuluza-Blagnac) – oddalone o 84 km. Z Polski nie ma zbyt wiele lotów bezpośrednich, trzeba się liczyć z przesiadką (najczęściej w Paryżu, Londynie lub Brukseli). Zwracamy również uwagę, że w Paryżu są trzy lotniska, leżące w znacznej odległości od siebie. Weźmy to pod uwagę planując kolejne etapy lotu.

Transfer z lotniska do bazy w Bram

Lądując w Carcassonne rekomendujemy zamówienie transferu z lotniska do bazy. Można to zrobić za naszym pośrednictwem. Transfer z lotniska w Carcassonne do bazy w Bram kosztuje 40 Eur (do 4 osób) lub 50 Eur (do 8 osób).

Jeśli wybierzemy lotnisko w Tuluzie cena transferu do bazy w Bram wzrośnie do 150 Eur (do 4 osób) oraz 220 Eur (do 8 osób). Można również skorzystać z transportu kolejowego. Z dworca w Tuluzie do Bram kursują regularnie bezpośrednie pociągi. Podróż zajmuje niecałą godzinę, a bilet kosztuje ok. 15 Eur. Transfer z dworca w Bram do bazy kosztuje 15 Eur (do 4 osób) lub 25 Eur (do 8 osób)

Trasy rejsów z Bram

Rozpoczynając rejs barką z Bram możesz popłynąć na wschód lub na zachód. Kierując się na wschód odwiedzisz ufortyfikowane Carcassonne – wizytówkę Canal du Midi wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeśli wybierzesz rejs na zachód – czeka na Ciebie Castelnaudary – stare średniowieczne miasto z wieloma atrakcjami.

Z bazy w Bram możesz również rozpocząć (zakończyć) rejs one-way do bazy w Argens-Minervois, Negra lub Lattes.

Adres bazy w Bram

Port de Bram – FR 11150 Bram
T: +33 (0)4 68 13 02 38
F: +33 (0)4 68 13 02 39
bram@locaboat.com
GPS: N 43° 15’ 18.37’’- E 2° 7’ 37.51’

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)