BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w Negra

Nasza baza w Negra położona jest bezpośrednio na Canal du Midi między Castelnaudary a Tuluzą. Stanowi doskonały początek rejsu barką najpiękniejszym szlakiem wodnym Francji. Pozostałe nasze bazy na Canal du Midi znajdują się w Bram i Argens-Minervois.

Baza Locaboat w Negra położona jest nad śluzą nr 11 na Canal du Midi. Barki cumują jedna za drugą wzdłuż ocienionych brzegów kanału. Tak jak w innych naszych bazach na południu Francji możesz tu bezpiecznie zostawić samochód na czas rejsu oraz wypożyczyć rower. W leżącej nieopodal miejscowości Villefranche-de-Lauragais znajdziesz pizzerię. Zakupy możesz zrobić w leżącej 6,5 km od bazy miejscowości Montgiscard.

Decydując się na wynajem barki z bazy w Negra możesz wybierać wśród licznych barek Penichettes oraz barek Europa.

Canal du Midi śluza Negra i baza firmy Locaboat

Jak dojechać do bazy w Negra

? Samochodem

Podróż samochodem z Polski na południe Francji jest dość wymagająca. Z Poznania do Negra jest blisko 2 tyś km. Podróż zajmuje ok 19 godzin bez postojów.

Parking w bazie w Negra

Jeżeli do bazy w Negra dotrzemy samochodem możemy go bezpiecznie pozostawić na czas rejsu. Niestrzeżony, ale zamykany parking kosztuje 35 Eur/tydzień.

✈️ Samolotem do Tuluzy lub Carcassonne

Do bazy w Negra najwygodniej polecieć samolotem. Najbliższe lotnisko, położone 47 km od bazy znajduje się w Tuluzie. Port lotniczy Tuluza-Blagnac obsługuje wiele linii lotniczych np. linie Ryanair oferujące bezpośrednie połączenie z Berlina. Trochę dalej, bo 64 km od Negra, leży bardziej kameralny port lotniczy Carcassonne -Salvaza.

Transfer z lotniska do bazy w Negra

Decydując się na lot do Tuluzy, ze względu na niewielkie odległości do bazy w Negra, rekomendujemy zamówienie transferu. Można to zrobić za naszym pośrednictwem. Transfer z lotniska w Tuluzie do bazy w Negra kosztuje 75 Eur (do 4 osób) lub 85 Eur (do 8 osób).

Jeśli wybierzemy lotnisko w Carcassonne cena transferu do bazy w Negra, ze względu na odległość, wzrośnie do 155 Eur (do 4 osób) oraz 165 Eur (do 8 osób).

barka penichette na canal du midi baza Negra

✈️ Samolotem do Paryża + ? pociąg do Tuluzy

Innym, alternatywnym rozwiązaniem jest podróż z Polski do Paryża, a następnie pociągiem do Tuluzy. Wydaje się ono interesujące ze względu na dużą ilość bezpośrednich połączenia lotniczych z Polską np. liniami LOT i Ryanair. Jednak w porównaniu z lotem do Tuluzy jest trochę bardziej skomplikowane, dość drogie i czasochłonne.

Pociągi do Tuluzy odchodzą w Paryżu z dworca Gare Montparnasse. Podróż liniami TGV do Tuluzy zajmuje 4h20 min, a bilet kosztuje ok. 100 Eur.

Aby dostać się na dworzec kolejowy Gare Montparnasse z lotniska Roissy Charles de Gaulle (tu najczęściej lądują samoloty rejsowe np. LOT) najlepiej wsiąść do autobusu linii 4. Podróż zajmuje ok. 70-80 minut, a autobus rusza z lotniska co 30 minut. Bilet kosztuje ok. 20 Eur.

Jeśli jednak zdecydujemy się na lot do Paryża tanimi liniami np. Ryanair prawdopodobnie wylądujemy na lotnisku Paris Beauvais położonym w znacznej odległości od Paryża. Aby dostać się do centrum musimy wsiąść w autobus, który kursuje na trasie lotnisko – Port Maillot. Bilet kosztuje ok. 30 Eur, a podróż trwa 1h20min. Aby dostać się z Port Maillot do Gare Montparnasse najlepiej wsiąść w metro linia 1 na stacji Port Maillot i przesiąść się w linie 13 na stacji Champs-Elysees-Clemenceau. Podróż metrem zajmie ok. 20 minut i będzie kosztować ok. 2 Eur.

Transfer z dworca kolejowego w Tuluzie do bazy w Negra

Za naszym pośrednictwem można zamówić transfer z dworca kolejowego w Tuluzie do bazy w Negra. Wynosi on 65 Eur (do 4 osób) lub 75 Eur (do 8 osób).

w bazie Negra na Canal du Midi

Trasy rejsów z Negra

Ponieważ Negra leży na Canal du Midi masz do wyboru dwa, bardzo atrakcyjne kierunki:

  • za zachód w stronę Tuluzy, lub
  • na wschód do Carcassonne – średniowiecznego miasta-twierdzy wpisanego na listę światowego dziedzictwa Unesco

W którąkolwiek stronę popłyniesz czeka się wędrówka w cieniu stuletnich platanów, z licznymi owalnymi śluzami i średniowiecznymi miastami na trasie.

Z bazy w Negra możesz również rozpocząć (zakończyć) rejs one-way do bazy w Argens-Minervois, Bram, a nawet Lattes (rejs dwutygodniowy).

Adres bazy w Negra

10 Rue De Villenouvelle – Ecluse De Négra
FR 31450 Montesquieu Lauragais
T: +33 (0)5 61 81 36 40
F: +33 (0)5 61 81 36 43
negra@locaboat.com
GPS: N 43° 25’ 04.53’’ – E 01° 38’ 28.39’

Baza Negra na Canal du Midi

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)