BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w Argens-Minervois

Baza w Argens-Minervois to największa nasza baza na Canal du Midi. W odróżnieniu od bazy w Bram i Negra, barki cumują nie wzdłuż kanału, ale w sporym basenie portowym – Port Occitanie. Znajdziemy tu największy wybór barek z rodziny Penichettes oraz Europa.

W porcie mieści się niewielka restauracja La Terrasse du Port otwarta od kwietnia do października. Proste menu obejmuje pizzę, świeżą rybę, danie dnia – wystarczy, aby posilić się po podróży.

Na drugim brzegu kanału znajdziemy dwie piwnice oferujące lokalne wina. W miasteczku możemy również zaopatrzyć się w podstawowe produkty spożywcze.

Argens- Minervois to niewielka miejscowość, której pierwsze ślady osadnictwa sięgają IV wieku pne. W burzliwych czasach średniowieczu, jak również później wielokrotnie przechodziła z rąk do rąk. Dzisiejszą sławę zawdzięcza uprawie winorośli (apelacja Minervois).

Górujący na miastem zamek to pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy. Wzniesiono go w XIX wieku na ruinach wcześniejszych budowli. Obecny jego kształt to efekt wielokrotnej przebudowy.

Spacerując po mieście zwróćcie uwagę na kościół św. Rocha z zabytkową chrzcielnicą i dzwonem. Na placu przed kościołem stoi piękny krzyż z 1649 r.

Baza w Argens Minervois na Canal du Midi

Jak dojechać do bazy w Argens-Minervois

? Samochodem

Z Poznania do Argens-Minervois trasa liczy ok. 2 tyś km i zajmuje średnio, bez postojów 18-19 godzin.

Parking w bazie w Argens-Minervois

W bazie w Argens-Minervois mamy do dyspozycji dwa parkingi. Niestrzeżony, zamykany parking na terenie bazy w cenie 35 Eur za tydzień lub również niestrzeżony, ale zadaszony parking za 49 Eur za tydzień. Liczba miejsc na parkingu zadaszonym jest ograniczona, dlatego konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

✈️ Samolotem do Carcassonne, Montpellier lub Tuluzy

Lotniska leżące najbliżej Argens-Minervois:

  • Carcassonne (Carcassonne-Salvaza) – 52 km od bazy
  • Montpellier (Montpellier-Mediterranee) – 122 km od bazy
  • Tuluza (Tuluza-Blagnac) – 146 km od bazy

Z Polski rzadko zdarzają się loty bezpośrednie, zwykle konieczna jest przesiadka (najczęściej w Paryżu, Londynie lub Brukseli). Podczas planowania podróży pamiętajmy, że w Paryżu są trzy lotniska, leżące w znacznej odległości od siebie.

Transfer z lotniska do bazy w Argens-Minervois

Z każdego z wymienionych powyżej lotnisk organizujemy transfer do bazy w Argens-Minervois. Cena uzależniona jest od ilości osób oraz odległości.

  • z Carcassonne (Carcassonne-Salvaza) – 85 Eur (do 4 osób), 95 Eur (do 8 osób)
  • z Montpellier (Montpellier-Mediterranee) – 218 Eur (do 4 osób), 258 Eur (do 8 osób)
  • z Tuluzy (Tuluza-Blagnac) – 265 Eur (do 4 osób), 295 Eur (do 8 osób)
Baza w Argens wynajem barek

Trasy rejsów z Argens-Minervois

Jeśli jesteśmy na barce po raz pierwszy proponujemy podróż na wschód. Będziemy płynąć wśród winnic w cieni platanów i pięknych parasolowych sosen piniowych. Canal du Midi poprowadzi nas w kierunku Béziers, gdzie urodził się główny architekt Canal du Midi – Pierre Paul Riquet. Dodatkowo odwiedzimy Narbonne – największe rzymskie miasto w Galii. Znajdziemy tam wyjątkowy, zabudowany dawnymi mieszkaniami kupców most oraz piękną katedra Saint-Just. Zobacz szczegóły 7-dniowej trasy – Na wschód kanałem du Midi

Nie mniej atrakcyjna jest trasa na zachód. Naszym celem będzie Carcassonne wspaniałe średniowieczne miasto z imponującymi murami i licznymi basztami. Podczas wędrówki odwiedzimy również urocze wioski Trèbes i Puicheric. Dodatkową atrakcją rejsu są liczne owalne śluzy na szlaku oraz duży wybór piwnic z lokalnymi winami. Zobacz szczegóły 7-dniowej trasy – W drodze do Carcassonne.

Z bazy w Argens-Minervois możesz również rozpocząć (zakończyć) rejs one-way do bazy w Bram, Negra a nawet Lattes.

Adres bazy w Argens-Minervois

Port Occitanie – FR 11200 Argens-Minervois
T: +33 (0)4 68 27 03 33
F: +33 (0)4 68 27 71 96
argens-minervois@locaboat.com
GPS: N 43° 14’ 26.524’’- E 2° 46’ 6.217’’

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)