BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w Cahors

Cahors to piękne, tysiącletnie miasto, malowniczo położone w dolinie rzeki Lot na południu Francji, w regionie Oksytania. Znajdziemy tu wiele atrakcji do zwiedzania m.in:

  • historyczne centrum, w którym wznoszą się obok siebie średniowieczne zabytki i neoklasycystyczne budynki,
  • słynny most Valentré, odrestaurowany w 1880 r. i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
  • obronne mury miejskie
  • czy słynną katedrę Saint-Etienne.

Nasza baza w Cahors położona jest na północno zachodnim brzegu rzeki Lot w Marinie Babou. W odległości około 1 km od bazy leży dworzec kolejowy i most Valentre, około 2 km od bazy Stare Miasto, katedra Saint-Etienne, centrum handlowe (Leclerc, Lidl, Intermarche).

W Cahors możemy wybierać wśród kilku modeli barek z rodziny Penichettes.

Baza Locaboat w Cahors

Jak dojechać do bazy w Cahors

Podobnie jak w przypadku innych baz na południu Francji odradzamy podróż samochodem z Polski. Trasa liczy ponad ponad 2 tys. kilometrów, jest długa i męcząca. Warto ją jedynie rozważyć, gdy wakacje na barce są jedynie etapem dłuższej podróży.

Samolotem

Do Cahors najwygodniej polecieć samolotem. Najbliższe lotnisko, położone około 87 km od Cahors, znajduje się w miejscowości Brieve Vallee. Ten niewielki port lotniczy Brieve Vallee de la Dordogne obsługujący głównie loty z Paryża (Air France), Londynu (Ryanair) oraz loty czarterowe.

Trochę dalej, bo 112 km od Cahors, leży port lotniczy w Tuluzie Tuluza-Blagnac. Polecamy go ze względu na wiele bezpośrednich, międzynarodowych połączeń lotniczych. Do Tuluzy polecimy np. bezpośrednimi liniami Ryanair z Berlina. Za bilet w dwie strony z bagażem rejestrowanym do 20 kg zapłacimy od 650 zł. Lecąc bezpośrednio z Polski trzeba liczyć się z jedną przesiadką.

Szukając połączeń lotniczych pamiętajmy, że barki możemy wynająć z Cahors w piątki, soboty lub poniedziałki.

Baza Locaboat w Cahors

Z lotniska w Tuluzie możemy kontynuować podróż wynajętym samochodem lub wsiąść w pociąg. Istnieje również możliwość transferu taksówką z lotniska bezpośrednio do bazy w Cahors.

Wynajętym samochodem

Na lotnisku jest wiele wypożyczalni samochodów. Cena wynajmu zależy: od miesiąca – więcej za samochód zapłacimy poza sezonem, od wielkości samochodu oraz od tego jak wcześnie go zarezerwujemy. Pamiętajmy również, że wynajmując samochód dojdą nam koszty autostrad, paliwa i parkingu.

Parking w bazie w Cahors

W bazie w Cahors możemy pozostawić samochód bezpłatnie na terenie bazy. Teren jest na noc zamykany, ale nie strzeżony. Jeśli zależy nam na parkingu zadaszonym (nie strzeżonym w nocy) musimy zapłacić 49 Eur za tydzień.

Nasza limuzyna w porcie w Cahors

Pociągiem

Aby kontynuować podróż pociągiem musimy dostać się na dworzec kolejowy w Tuluzie – Matabiau SNCF . W tym celu na lotnisku wsiadamy w autobus linii Aero. Koszt ok. 8 Eur. Czas podróży ok. 20 min. Z Tuluzy do Cahors kursuje kilka pociągów w ciągu dnia. Podróż trwa około półtorej godziny. Cena biletu ok 10 Eur.

Transfer z dworca w Cahors do bazy

Dworzec Cahors leży około 1 km od naszej bazy w Cahors. Aby zamówić transfer taxówką – cena 10 Eur do 4 osób, najlepiej skontaktuj się z naszym biurem.

Transfer z lotniska do bazy w Cahors

Rezerwując barkę możesz również zamówić u nas transfer taksówką z lotniska do bazy w Cahors. Koszt transferu wynosi:

  • z lotnika w Tuluzie – Toulouse Blagnac Airport do bazy w Cahors: 200 Eur (do 4 osób)
  • z lotniska Brieve Vallee de la Dordogne do bazy w Cahors: 130 Eur (do 4 osób)
Baza w Cahors - trasa rzeka Lot

Trasa rejsu z Cahors

Rzeka Lot udostępniona jest do żeglugi barkami tylko na odcinku od Luzech do Lanagol. Trasa ta liczy 74 km. Cahors leży mniej więcej w połowie szlaku. Proponowana przez nas tygodniowa trasa rejsu obejmuje spotkanie z imponującymi klifami i ukrytymi w nich jaskiniami, wizytę w starej wiosce Quercy i położonej na skale pięknej Saint-Cirq-Lapopie. Nie zapominamy również o degustacji słynnych, czarnych win z Cahors. Poznaj szczegóły trasy – rejs rzeką Lot.

Rejs rzeką Lot to niezapomniane przeżycie, podróż w sercu jednego z najbardziej fascynujących i dzikich regionów Francji. Na pewno nikogo nie rozczaruje.

Adres bazy w Cahors

BABOU MARINE Chemin Saint Mary – 46000 Cahors
T: +33 (0)5 65 30 08 99
F: +33 (0)5 65 23 92 59
babou.marine@wanadoo.fr
GPS: Pont Stéphane Hessel – N 44° 27’ 16.086’’E 01° 25’ 52.616’’

Widok na rzekę Lot i bazę w Cahors

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)