BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Baza w St-Leger-sur-Dheune

Baza w Saint-Leger-sur-Dheune leży na Kanale Centralnym w Burgundii, w samym centrum najsłynniejszych winnic Francji, takich jak Côte de Beaune, Côte Chalonnaise i Beaujolais.

Saint-Léger-sur-Dheune baza Locaboat jesień barki

Podobnie jak większość baz we Francji, biuro czynne jest w piątki, soboty i poniedziałki, czyli w te dni kiedy można rozpocząć/zakończyć rejs. Przejęcie barki odbywa się w godzinach 14:00-18:00

W bazie znajdziemy toalety i prysznice, stoły piknikowe oraz darmowe WiFi. Można tu również wypożyczyć rowery. W bazie w St. Leger sur Dheune dostępne jest kilkanaście barek z rodziny Penichettes oraz Linsen.

Port, w którym stacjonują barki leży w samym centrum miasteczka. Bez kłopotu zrobimy zakupy na rejs. Supermarket ATAC otwarty jest przez cały tydzień od 8:30 do 20:00. Lokalny targ w Saint Leger organizowany jest w każdy wtorek rano.

Na przeciwko bazy znajduje się informacja turystyczna, radzimy tam zajrzeć przed rozpoczęciem rejsu aby zapoznać się z lokalnymi atrakcjami.

Piekarnia w miejscowości Saint Leger sur Dheune
Baza w Saint Leger Burgundia

Jak dojechać do bazy w Saint-Leger-sur-Dheune

🚗 Samochodem

Aby dojechać do miejscowości Saint-Leger-sur-Dheune z Poznania trzeba pokonać dystans ok 1350 km. Oczywiście najbliżej będą mieli mieszkańcy południowo-zachodniej Polski. Mimo, że droga jest daleka, jest to jedna z prostszych form transportu do tej bazy.

Parking w bazie w Saint-Leger-sur-Dheune

W bazie w Saint-Leger-sur-Dheune możemy pozostawić bezpłatnie samochód na publicznym, niestrzeżonym parkingu.

Istnieje również możliwość pozostawienia samochodu na parkingu zamkniętym, choć niestrzeżonym. Cena za tygodniowy postój wynosi 35 Euro. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego radzimy dokonać wcześniejszej rezerwacji.

Zostawiając samochód na parkingu zadaszonym, niestrzeżonym zapłacimy 49 Euro za tydzień.

Saint-Léger-sur-Dheune miasto wakacje na barce
Kanał Centralny miejscowość Saint Leger
Baza w Saint Leger Burgundia

✈️ Samolotem

Najbliżej położone lotnisko od bazy w Saint-Leger-sur-Dheune znajduje się w Lyonie. Najbliżej nie oznacza, że blisko, ponieważ musimy jeszcze pokonać dystans 166 km. Możemy to zrobić na dwa sposoby. Albo pociągiem z Lyonu do Saint-Leger-sur-Dheune (przesiadka w Chalon, czas podróży ok. 3h) albo zamówić transfer z lotniska do bazy. Odległość z dworca kolejowego w Saint Leger do bazy wynosi 2 km.

Transfer z lotniska w Lyonie do bazy w Saint-Leger-sur-Dheune

Pomagamy w zorganizowaniu transferu z lotniska Lyon St. Exupery do bazy w Saint-Leger-sur-Dheune. Koszt takiego transferu dla 4 osób wynosi ok. 350 Eur.

Saint-Léger-sur-Dheune kanał Burgundzki mgła

Trasy rejsów z bazy w Saint-Leger-sur-Dheune

Rozpoczynając tygodniowy rejs z bazy Saint-Leger-sur-Dheune możemy popłynąć w dwóch kierunkach:

  • na wschód kanałem centralnym do pięknego miasta Chalon Sur Saone, a następnie rzeką Saone do Tournus i Cuisery, lub
  • na zachód w kierunku Monceau-les-Mines i Paray-le-Monial.

Obie trasy są bardzo atrakcyjne, ale na pierwszy rejs polecamy trasę na wschód. Jest wyjątkowo atrakcyjna ponieważ prowadzi zarówno kanałem (wzdłuż którego biegnie ścieżka rowerowa), jak i dużą rzeką Saone, a następnie małą rzeką Seille. Znajdziemy tu również dwukrotnie mniej śluz niż na trasie w kierunku przeciwnym.

Z bazy w Saint-Leger-sur-Dheune można również popłynąć w bardzo ciekawy rejs one-way do bazy w Macon (lub na odwrót). Trasa o długości 173 km obejmuje tylko 25 śluz.

Na Kanale Centralnym większość śluz jest automatyczna. Na rzece Seille mamy 4 śluzy – pierwsza posiada swoją obsługę, kolejne wymagają samodzielnej obsługi. Te śluzy otwarte są w godzinach 9:00-19:00 z przerwą na lunch 12:00-13:00. Na rzece Saone śluzy obsługują śluzowi w godzinach 6:00 – 21:00.

Saint-Léger-sur-Dheune baza Locaboat kanał Burgundzki barki

Adres bazy w Saint-Leger-sur-Dheune

Rue Du Port – FR 71510 Saint-Léger-sur-Dheune
T: +33 (0)3 85 98 03 03
saint-leger-sur-dheune@locaboat.com
GPS: N 46° 50’ 45.022’’ – E 04° 38’ 1.623’’

Baza locaboat w Saint Leger sur Dheune
Cumujemy barką w Saint Leger w porcie Locaboat

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS: