BARKI.pl
+48 22 446 83 80 info@punt.pl bez patentu

Nowości w sezonie 2024

Sezon 2023 jeszcze nie dobiegł końca, a my już szykujemy nowości na kolejny. Mamy dla Was nowe trasy na bardzo malowniczych rzekach!

Nowa trasa: dolina rzeki Charente

Rzeka Charente uważana jest za jedną z najpiękniejszych dróg wodnych Francji. Wije się na odcinku 164 km od Angouleme aż do Zatoki Biskajskiej, gdzie wpada do morza.

rzeka Charente

Barkę możemy wynająć w miejscowości Saintes i popłynąć w górę rzeki aż do Saint-Savinien. Ruch na rzece reguluje 21 śluz, które obsługujemy samodzielnie. Bujna przyroda, malownicze krajobrazy, urocze kamienne wioski – rejs po rzece Charente to prawdziwa ucieczka od zgiełku dnia codziennego.

Miłośnicy historii będą zachwyceni zwiedzaniem średniowiecznych zamków, majestatycznych opactw i dobrze zachowanych pozostałości rzymskich. Smakosze będą mogli delektować się kulinarnymi przysmakami regionu.

Dolina rzeki Charente słynie ze swoich winnic. To właśnie tutaj produkowany jest koniak – destylat winny o zastrzeżonej i kontrolowanej nazwie zawierający 40% alkoholu i stanowiący odmianę brandy. Rejs po rzece Charente to doskonała okazja do degustacji i odkrycia tajników produkcji koniaku słynnych domów koniakowych Martell, Rémy Martin czy Hennessy.

koniak leżakujący w dębowych beczkach

Nowa trasa: dolina rzeki Saale

Rzeka Saale, nazywana przez nas Soławą, jest lewym dopływem Łaby. Rejs po jej wodach dostarcza wielu wrażeń i pozwala odkryć region Sakonia-Anhalt z zupełnie innej perspektywy. Przed Wami podróż wśród bujnych zielonych wzgórz, winnic i zamków zawieszonych nad rzeką na dystansie prawie 100 km. Tylko 10 automatycznych śluz oraz brak ruchu na wodzie sprawia, że jest to trasa idealna na pierwszą przygodę z wakacjami na barce.

Zamek w Bernburg
Bernburg i rzeka Saale

Najważniejszymi przystankami są centra historyczne takich miast jak: Bernburg z charakterystycznym zamkiem, Halle ze swoją Katedrą i Starym Miastem oraz Merseburg. Nie można również zapomnieć o Zamku w Neuenburgu.

Dodatkową atrakcją tej trasy jest możliwość kąpieli w czystych wodach rzeki Saale.

rzeka Saale
rzeka Saale

Nowa baza: Buzet-sur-Baise

W nadchodzącym sezonie zaprosimy Was do nowej bazy na Canale Lateral a la Garonne w miejscowości Bezet-sur-Baise. To doskonały punkt startowy na rejsy po rzece Baise, ale również okazja do przepłynięcia barką nad rzeką Garoną i odwiedzenia miejscowości Agen oraz opactwa w Moissac.

barką mostem przez Garonnę
most kanałowy nad rzeką Garonną

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 info@punt.pl

ODWIEDŹ NAS:

Mamy dla Ciebie prezent!

Zapisz się do naszego NEWSLETTERA
i odbierz darmowy katalog barkowy (język angielski)