STRONA GŁÓWNA   |   DODAJ DO ULUBIONYCH   |   MAPA STRONY   |   RSS
 
Opis barek
 
Oferta specjalna
 
2018-12-21
W ten świąteczny czas życzymy Wam......
2018-10-01
Pobierz nasz folder wakacje na barce ...
2011-08-02
Relacja z rejsu barką Penichette w magazynie TWÓJ STYL ...
 
 
Kurs   sprzedaży   NBP
EUR
4,3850
 
barki.pl
Barki Włochy

WŁOCHY

LAGUNA WENECKA

Przygodę z Laguną Wenecką rozpoczynamy w malowniczej miejscowości Chioggia, określanej mianem Małej Wenecji. Spacerując wąskimi uliczkami Starego Miasta dojdziemy nad kanał Vena, gdzie liczne kamienne mostki przerzucone nad wodą, dają nam przedsmak tego, co już niebawem będzie naszym udziałem w Wenecji. Chioggia to również spory port rybacki. W weekendy, gdy rybacy nie wypływają w morze, kutry jeden przy drugim ciągną się wzdłuż Fundamenta san Domenico. Przed wypłynięciem w rejs warto zaopatrzyć się w owoce morza, których duży wybór znajdziemy na targu rybnym w Chioggia. Zwolennicy plaż jak również rodziny z małymi dziećmi na pewno ucieszy wizyta w Sottomarina, gdzie szerokie, piaszczyste plaże oraz kawiarnie i ośrodki sportowe graniczą z otwartym morzem.

 

Wypływamy z portu. Rozległa Laguna Wenecka oddzielona od morza wąskim skrawkiem lądu, ukazuje się nam w całej okazałości. Oznakowanym torem wodnym docieramy do rybackiej miejscowości Pellestrina, gdzie żółte i rdzawe fasady domów odbijają się w wodach laguny.

 

Dalej szlak prowadzi nas prosto do Wenecji. Stopniowo wyłaniają się zza horyzontu: stumetrowej wysokości dzwonnica oraz wspaniała architektura Pałacu Dożów i Bazyliki Świętego Marka. Wenecja- miasto określane prze wielu jako największe muzeum świata pod gołym niebem, jest miejscem wyjątkowym. Warto zatrzymać się tutaj na dłuższą chwilę, zgubić się w labiryncie wąskich uliczek lub popływać gondolą wąskimi kanałami…

 

Na północ od Wenecji leży łańcuch romantycznych wysepek: Murano z manufakturami szkła, stolica włoskiego koronkarstwa Burano, zwana "wyspa z krzywą wieżą", i wreszcie Torcello, czyli kolebka kultury weneckiej z katedrą Santa Maria Assunta. Gdy już nacieszymy się czarującymi wysepkami, gdzie radosne kolory fasad nadbrzeżnych domów tworzą osobliwą mozaikę, możemy wydłużyć nasz rejs o rzekę Brenta, której szlak przywołuje wspomnienie płócien Canaletta lub udać się na północ. Tam, w najbardziej wysuniętej części Adriatyku, skutecznie broni się przed cywilizacyjnym zgiełkiem rybacka społeczność uśpionej wyspy Marano.

 

Włochy to nie tylko piękne miasta i krajobrazy, znakomita kuchnia,  gwarantowana pogoda, ale również otwarci, pełni śródziemnomorskiego temperamentu ludzie.

ZOBACZ CENNIK BAREK WE WŁOSZECH


 
 
PROPOZYCJE TRAS
  TRASA Dł.(km) ŚLUZY CZAS DNI MOSTY                        
CHIOGGIA, Wenecja i wyspy, Jesolo, Caorle, Grado, Marano, Lignano, Cortelazzo, Pontegrandi, CHIOGGIA 344 10 3h30 14 10 **** **** *** -
CHIOGGIA, Wenecja i wyspy, Jesolo, Caposile, Marano, CHIOGGIA 170 2 3h00 10 8 *** **** *** -
CHIOGGIA, Porto Barricata, Comacchio, Fossalta, Ferrara. 247 8 3h30 10 2 **** *** ***
CHIOGGIA, Wenecja i wyspy, Padwa. 156 10 4h20 7 18 *** **** ****
CHIOGGIA, Wenecja i wyspy, Silea, Treviso, CHIOGGIA. 160 4 3h30 7 3 **** **** **** -
CHIOGGIA, Wenecja i wyspy, Jesolo, Pontegrandi, CHIOGGIA 143 2 3h00 7 2 **** **** **** -
 
 
walory przyrodnicze walory przyrodnicze Czas liczba godzin dziennie
(nie zawiera czasu potrzebnego na przejście śluz i mostów)
atrakcje turystyczne i zabytki atrakcje turystyczne / zabytki atrakcje turystyczne i zabytki trasa powrotna
kulinaria kulinaria trasa w jedną stronę trasa w jedną stronę (One-Way)
dzieła inżynierii wodnej dzieła inżynierii wodnej trasa okrężna trasa okrężna

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA