BARKI.pl
+48 22 446 83 80 kontakt@barki.pl bez patentu

W co wyposażona jest barka

Artykuł dotyczy rejsów barkami firmy Locaboat (Penichette, Europa oraz Linssen)
Czyli jak wygląda "pływający dom" na przykładzie barki Penichette 1180 FB.

Wnętrze barki Penichette 1180 FB rysunek
Wnętrze barki Penichette 1180 FB

Kabiny i łazienki

Barka została zaprojektowana tak, aby zapewnić maksimum wygody. W jej wnętrzu mieszczą się trzy dwuosobowe kabiny.

W kabinie rufowej znajdziemy podwójne łóżko, natomiast podwójne łóżka w kabinach dziobowych można rozsunąć, tworząc pojedyncze miejsce do spania. Co ciekawe, w jednej z kabin dziobowych można dodatkowo zainstalować podwieszane łóżko dla trzeciej osoby. To dobre rozwiązanie gdy na pokładzie mamy małe dziecko, lub gdy dzieci jest więcej i chcą mieć kabinę tylko dla siebie.

Każda z kabin ma osobną łazienkę z prysznicem, umywalką i elektrycznym WC. Na każdej barce znajdziemy kołdry, poduszki, prześcieradła i powłoczki, a także ręczniki. W chłodniejsze dni przydaje się ogrzewanie.

Kuchnia

Kuchnia jest wyposażona we wszystko, co niezbędne do przyrządzania posiłków: lodówkę, zlew, kuchenkę gazową z piekarnikiem, komplet garnków i kompletną zastawę stołową. Nie brakuje kieliszków do białego i do czerwonego wina, filiżanek do kawy czy nożyka do ostryg (jeśli wynajmujemy barkę w Bretanii ;-)).

Salon

Najważniejszym miejscem na barce jest salon. Mimo ograniczonej przestrzeni konstruktorzy zadbali, aby był on jasny i przestronny.

Wnętrze barki salon Penichette 1180 FB
Salon na barce Penichette 1180 FB

Penichette 1180 FB posiada dwa stanowiska sterowe. Jedno wewnątrz, w salonie i drugie na górnym pokładzie, gdzie znajduje się również stół z miejscami dla całej załogi. To bardzo wygodne rozwiązanie. Jeśli pada lub jest chłodno można sterować z salonu. W słoneczne dni sterowanie z górnego pokładu pozwala na delektowanie się widokami i jednoczesną integrację z załogą.

Dodatkowe informacje

Barka wyposażona jest w mocny silnik. Manewrowanie ułatwia ster strumieniowy na dziobie barki.

Bieżące ładowanie akumulatorów zapewniają baterie słoneczne. Na barce znajdziemy gniazdko 12V - zapalniczkowe. W portach można zwykle podłączyć barkę do prądu i korzystać wtedy z gniazdek 230V, które znajdują się w każdej z kabin.

Niewielkie zanurzenie barki, które wynosi zaledwie 85 cm oraz chroniące burty gumowe odbijacze pozwalają bezpiecznie przybijać do brzegu.

 Penichette 1180 FB
Barka Penichette 1180 FB z dwoma stanowiskami sterowymi

Spodobał Ci się artykuł? Oceń go!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Posty w kategorii

ul.Stryjeńskich 15A lok 5 (1 piętro), 02-791 Warszawa +48 22 446 83 80 kontakt@barki.pl

ODWIEDŹ NAS: